F1 Esports je zpátky, úřadující šampion vyhrál dva závody

Virtuální šampionát pod hlavičkou formule 1 se tradičně vrací. Na jezdce čekala už pátá sezona, přičemž hlavní želízko v ohni byl pro československé fanoušky jezdec Alfy Romeo Filip Prešnajder.

Štítky: F1 Esports Zveřejněno 16. 10 2021 — Jiří Košta

Sezona byla tradičně zahájena v Bahrajnu, kde o vítězství bojovali jezdec týmu Aston Martin Lucas Blakeley a závodník Alpinu Nicolas Longuet. Taktickou bitvu zvládl lépe první jmenovaný v zelených barvách, přičemž na druhé místo poskočil Alvaro Carreton z Wlliamsu poté, co Longuet dostal trest tří vteřin za traťové limity.

Následovala Čína, kde se objevil poprvé letos i Slovák Filip Prešnajder. Počasí trápilo jezdce, protože na start závodu začalo pršet. Všichni jezdci, kromě úřadujícího šampiona Jarna Opmeera z Mercedesu, nasadili pneumatiky do úplného mokra (modré full-wet). Opmeer jel na přechodných, čímž se dokázal dostat z posledního místa na první. Všichni stavěli kvůli osychající trati, ale závodník Mercedesu nemusel.

Aby toho nebylo málo, tak trať v Šanghaji oschla úplně, proto se stavělo ještě jednou. Na slicky už přezul každý jezdec, ale Opmeer se nenechal zaskočit. Pro šampiona se tak jednalo o první letošní vítězství, přičemž druhý skončil Donoso a třetí Kiefer.

Radost zároveň byla alespoň částečně i v táboru Alfy Romeo. První body získal Prešnajder nejen pro sebe, ale i pro tým. Stáj, která loni celkově skončila druhá mezi týmy ale rozhodně musí zabrat.

Rakouský Red Bull Ring byl dějištěm třetího závodu prvního eventu. Úvod závodu diktovala dvojice Mercedesů Opmeer-Moreno, ale opět se o slovo přihlásil déšť, tentokrát v opačném pořadí. Strategicky situaci vyhodnotil nejlépe vítěz předchozího závodu, a proto získal další vítězství.

Několikanásobný vicemistr F1 Esports Series Frederik Rasmussen opět zaváhal s úvodem roku, stupně vítězů získal až právě tady na Red Bull Ringu. Třetí místo obsadil jezdec McLarenu Bari Boroumand.

Cupra odhaluje fascinující elektrický “hot-hatch” na bázi ID.2