F1 bude dále mířit na placené televize. Její streamovací služba je propadák

Formule 1 bude dále mířit na placené programy, neboť tímhle "směrem se svět ubírá", řekl šéf sportu Charles Carey. Přiznal současně, že placený servis F1 TV si žádá ještě hodně práce.

2 Štítky: F1 TV Finance FOM Zveřejněno 9. 08 2019 — Tomáš Richtr

Na čtvrtletní prezentaci ekonomických výsledků majitele F1, skupiny Liberty Media, na dotaz jednoho z bankéřů ohledně budoucí strategie seriálu vůči televizím přiznal CEO Charles Carey, že formule 1 nadále bude mířit spíše na placené programy.

V České republice a na Slovensku je formule 1 na placených programech Sport1 a Sport2 od sezony 2015 a okamžitě se z ní stal nejúspěšnější program televize.

S přesunem F1 na placené programy je spojen přirozený pokles diváků, jak je tomu v této době ve Velké Británii. Charles Carey ale upozornil, že neexistuje jasný vzorec na porovnání globálního počtu diváků a ekonomických výnosů.

„Myslím, že trend přesouvání na placené programy bude pokračovat,“ řekl a dodal, že není jasný vztah mezi počtem diváků a výnosy sportu.

„Dosah už neznamená dnes to, co dříve. Když chcete oslovit dvacetiletého kluka, tak se vám to povede skrze zařízení, které drží v ruce. Nepovede se to skrze šedesátipalcovou obrazovku na stěně,“ řekl Carey s tím, že se formule 1 snaží oslovit diváka jak skrze klasické platformy, ale také skrze digitální platformy, jako bohatší obsah na sociálních sítích nebo úspěšná série Drive to Survive na Netflixu.

Co do počtu diváků zaznamenala F1 mírný pokles, hlavně kvůli přechodu na placenou televizi v Británii a také v Brazílii kvůli mistrovství světa ve fotbale. Celkově ale její příjmy a zisk mírně vzrostly.

Přitom internetová televize F1 TV Pro je zatím jeden velký propadák. Služba byla spuštěna se zpožděním až před loňskou GP Španělska a od té doby jí provází neustálé technické problémy. Charles Carey uvedl, že služba je stále „work in progress“, tedy že se na ní neustále pracuje.

„Potřebujeme absolvovat tři kroky, abychom tu službu postavili, a musejí jít za sebou. Musíme tu platformu udělat spolehlivou a bez pochyby máme pár frustrovaných zákazníků. Pak musíme zlepšit obsah, aby nabídl zajímavý zážitek, aby měl divák chuť si službu koupit. A pak je nutné službu promovat a prodávat. A musíme to udělat popořadě,“ řekl Carey.

Podle analýzy Bank of America Merrill Lynch služba F1 TV Pro zatím přináší mizivé nebo zanedbatelné příjmy a předpokládá se, že se to v nejbližších letech nezmění. Původně přitom formule 1 plánovala výnosy v řádu desítek milionů dolarů.

Služba je v České republice a na Slovensku nedostupná, takže nejlépe dostupnou variantou, jak sledovat přenosy z velkých cen, jsou programy Sport1 a Sport2.

Stabilními příjmovými zdroji formule 1 nadále budou peníze z prodeje televizních práv a poplatků za pořádání velkých cen. Kalendář sezony 2020 se má rozšířit na 22 závodů a představen bude v „následujících týdnech“.

Diskuse k článku

2 komentáře: “F1 bude dále mířit na placené televize. Její streamovací služba je propadák”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Dá se na streamu, bohu dík 🙂

  2. casstoner27 napsal:

    No co se F1 TV týče, věřím, že na tom F1 zapracuje a hlavně, že se přiblíží její spuštění v našich krajinách. Prostě a jednoduše nejsem úplně spokojený s komentářem, který je na Sport 1 a 2 (ono když se člověk dozví, že se jezdci na Hockenheimu řítí do první zatáčky rychlostí 350 km/h, tak už si občas říkám, že jsem možná jen blbej a nechápu nějaký druh humoru). Další věc je ta, že máme F1 na PLACENÉ Sport TV (to znamená, že jsem si ji ZAPLATIL a mám ji ZAPLACENOU a dle všeho nejsem sám, kdo si ji zaplatil, tudíž bych očekával, že se opravdu budu moci koukat na F1, jenže ono jaksi mi pořád v tý televizi někdo říká, že bych si měl jet nataknovat na MOL, že prý je to tam fajn. Já to vždycky bedlivě sleduju, kdy už tam konečně v průběhu závodu některý z pilotů přijede natankovat, ale asi se zrovna nikdy s tím prostřihem netrefili (divné, tu benzínku tam mám skoro pořád)). No, takže asi tak…každopádně Sport 1 a 2 jsou opravdu nejdostupnější (a v zásadě skoro jediná) cesta, jak sledovat F1 u nás. Bohužel.

Napsat komentář