Cosworth a Aston Martin se zúčastnily jednání o nových motorech

Konalo se další setkání FIA a Libery Media za účelem tvorby nových pravidel ohledně pohonných jednotek. Tentokrát se přidali výrobci jako Aston Martin nebo Cosworth.

Štítky: Aston Martin Cosworth Pohonné jednotky Zveřejněno 5. 07 2017 — Josef Nekvinda

S blížícím se koncem současných konkordských dohod se FIA společně s vedením formule 1 chystá i na úpravu hybridních pohonných jednotek a pro rok 2021 proto chce připravit jejich nově profilovanou specifikaci. Za tímto účelem ke stolu se současnými motoráři F1 společně poprvé usedla už v březnu, přičemž k rozhovorům se tehdy jako entita zvenčí přidal i Volkswagen.

Druhé setkání pracovní skupiny pro pohonné jednotky proběhlo v úterý a přítomni byli navíc zástupci dosud nezúčastněných stran – Aston Martinu, Cosworthu, Zyteku nebo Magneti Marelli. „Víc hlav, víc ví.“ Zejména to si Automobilová federace s držiteli komerčních práv od tohoto kroku slibuje s ohledem na cíle posouvat vývoj hybridních technologií a vytvořit lákavé prostředí pro nově příchozí.

Brawn nabízí pomoc Hondě i dalším novým konstruktérům

Podle všeho z mítinku panuje nadšení, neboť FIA se tímto způsobem dostala k objektivní zpětné vazbě a zároveň k novým nápadům. Taktéž se takřka všechny strany shodly na tom, že F1 by měla zůstat vrcholnou scénou motorsportu, a to navzdory současným motorickým technologiím. V překladu to znamená, že by se neměla vracet zpět k dřívějším pohonným jednotkám.

Nyní mají následovat individuální rozhovory s jednotlivými účastníky této schůzky, po nichž by už FIA měla vydat rozumný společný návrh. Zároveň se očekává, že další setkání se bude konat v září, krátce před zasedáním Světové rady motorsportu, která je na plánu na jedenadvacátý den daného měsíce.

Diskuse k článku

Napsat komentář