Český Esportový závodník se stal jezdcem Williamsu

Štefanko postoupil ve své kariéře opět o krok výš, jelikož po menší přestávce zaujme místo u simracingového týmu Williams Esports, který spadá pod tým formule 1. Konkrétně se jedná o stáj, která společně s Georgem Russellem dominovala v úvodu roku během přerušení skutečného šampionátu F1.

Štítky: F1 Esports series Martin Štefanko Zveřejněno 6. 08 2020 — Jiří Košta

Profesionální simracer má za sebou už dvouleté angažmá u stáje Haas F1, která mu zajistila starty ve virtuálním šampionátu v F1 Esports Series. Přestože Štefanko chvíli pověsil “helmu na hřebík”, tak se k závodění ještě během zimní přestávky vrátil. Není tajemstvím, že mladíkovi virtuální závodění chybělo.

„Od týmu očekávám maximální připravenost a podporu do jakékoliv soutěže a to samé chci dát týmu. Nemám preferenci co se týče týmů, fandím spíš jezdcům jako takovým, ale je určitě smutné pozorovat, jak se Williams v F1 trápí, ačkoliv to vypadá, že jsou pomalu na vzestupu.

F1 Esports je stále moje priorita, a díky Williamsu se mi otevírá možnost pro sezonu 2021, ale momentálně se budeme soustředit na jiné soutěže, a poté uvidíme, jak budeme postupovat dále,” prozradil Štefanko.

Jeho nová stáj Williams Esports závodí napříč různými virtuálními šampionáty po celém světě, jmenovat můžeme Sim Racing Expo, ADAC GT Masters, FIA Gran Turismo Championships nebo F1 Esports Series.

Virtuální šampionát W Series vyhrála na Norschleife Češka Jílková