F1 Esports pokračuje druhým kolem na Sport 1

Virtuální šampionát pod hlavičkou samotné formule 1 se tento týden opět ukáže divákům. Dva závody se pojedou ve středu od 20:30 a jeden ve čtvrtek ve stejném čase. Všechno opět bude vysílat televize Sport 1.

Štítky: F1 Esports Martin Štefanko Zveřejněno 2. 11 2020 — Jiří Košta

Šampionát nejrychlejších závodníků na platformě F1 2020 má za sebou první tři závody, kde doslova dominoval jezdec Alfy Romeo Jarno Opmeer. Holandský závodník má zkušenosti i z reálného světa závodění, takže není divu, že se mu daří i na virtuálním poli.

Aktuálně vede před dalším kolem závodů s jednašedesáti body. Jako druhý se aktuálně pohybuje Marcel Kiefer z Red Bullu, který ztrácí na lídra čtyřiadvacet bodů. Třetí je Daniel Bereznay, týmový kolega Opmeera.

„Takový výsledek jsem očekával. Vědělo se, že je extrémně rychlý a dokazuje to nejen několika světovými rekordy, ale i svými výsledky v ligách, kterých se účastní,” říká o Opmeerovi Martin Štefanko, závodník Williams Esports.

„Přestup do Alfy Romeo z Renaultu mu samozřejmě pomohlo k využití veškerého svého potenciálu. Alfa je momentálně na špici díky skvělé jezdecké sestavě a bude hrozně těžké je porazit. Nedivil bych se, kdyby takhle šampionát vypadal i po zbytek sezony, ale doufám, že se jim minimálně Red Bull postaví a dá jim pořádně zabrat.”

Asi tak není překvapením, že Alfa Romeo vede i pohár mezi týmy. Red Bull je druhý a trochu překvapivě třetí Renault. Ferrari se trápilo, ale nikoliv s výkonem, nýbrž s připojováním do samotného lobby závodů. David Tonizza ani Enzo Bonito tak neviděli cíl posledního závodu v Číně. Italská přesto drží celkovou čtvrtou příčku.

Tak tohle se nepovedlo! Během prvního závodu Roborace jeden vůz havaroval

Ve středu se od 20:30 pojede na domácím okruhu Opmeera, konkrétně Zandvoortu, který se měl vrátit do skutečného kalendáře formule 1, ale kvůli COVID-19 se tak nestalo.

Následovat bude Kanada, kde v loňském roce překvapivě zvítězil s Renaultem Cedric Thomé. Tým z Enstone zaznamenal loni dobrý výsledek, jelikož tehdy byl Opmeer týmovým kolegou Thomého, navíc na třetí pozici.

O den později se pojede poslední závod druhého kola, tentokrát tradičně nemůže chybět Red Bull Ring. Na rakouské trati loni dominoval pozdější celkový vítěz David Tonizza s Ferrari.

Kdo bude celkovým vítězem, to je otázka. Probrat by se určitě měl Frederik Rasmussen, který zatím ztrácí na svého týmového kolegu Kiefera. Zabrat také musí dvojnásobný šampion F1 Esports Series Brendon Leigh, který má momentálně pouze osmnáct bodů a drží Mercedes na šesté pozici. Jeho týmový kolega Bono Huis zatím překvapivě vůbec nebodoval.

Začala sezona F1 Esports. A hned s překvapivými výsledky