Red Bull Air Race v Rusku? Rozmanité výsledky českých pilotů

Letecká formule 1, jak se závodům Red Bull Air Race přezdívá, pokračovala o víkendu podnikem v ruské Kazani. Ta byla již pátým závodem z celkových osmi letošní sezony. Lépe z dvojice Čechů dopadl Petr Kopfstein, který skončil čtvrtý. Martin Šonka se musel spokojit s devátou příčkou.

Štítky: Red Bull Air Race Zveřejněno 26. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Piloti tentokrát měli ztížené podmínky, a to kvůli dešti, který postupně zkrápěl závodní „trať“. Na to zřejmě doplatil právě Martin Šonka. „Když jsem letěl, už pršelo opravdu dost. Ale nebudu se na to vymlouvat, soupeř měl podmínky stejné. Každopádně letadlo se za deště chová v určitých momentech trochu jinak a mně se tak vůbec nepovedl ani jeden vertikální manévr,“ uvedl český pilot v tiskové zprávě.

Petr Kopfstein mohl být podstatně spokojenější, když se probojoval do finálových bojů. Kvůli dvěma individuálním chybám z toho nakonec bylo až čtvrté místo, ale i tak byl Kopfstein se svým účinkováním spokojený. „Letěli jsme na maximální riziko, v této fázi závodu už to ani jinak nejde. Získali jsme další důležité body do světového šampionátu a zařadili se do bojů o titul mistra světa,“ prozradil na svém webu pilot, který si drží pátou příčku v celkovém hodnocení. Martin Šonka je třetí, pouze s bodem ztráty na prvního Kirbyho Chamblisse.

Kompletní TV záznam závodu:

Výsledky a průběžné pořadí:

Další závod je programu 2. a 3. září v portugalském Portu.

Celoroční tipovačka o let s pilotem Red Bull Air Race

Foto: airrace.redbull.com

Diskuse k článku

Napsat komentář