Šonka letos podruhé vítězný a již vede seriál Red Bull Air Race!

Čech Martin Šonka ovládl portugalský podnik v sezóně závodů Red Bull Air Race a posunul se do čela tabulky světového šampionátu, to vše dva závody před koncem. Druhý český pilot, Petr Kopfstein, nepostoupil z druhého kola a skončil sedmý.

2 Štítky: Red Bull Air Race Zveřejněno 5. 09 2017 — Josef Nekvinda

Vystoupení nejen českých zástupců přihlížel dav čítající více než 600 tisíc hlav a byl svědkem hladkého postupu obou našich borců do druhého kola. S jeho nástrahami, respektive s Američanem Kirbym Chamblissem, už si o něco málo starší Kopfstein na rychlé trati poradit nedokázal. Celkově se tak musel spokojit až se sedmým místem, nicméně smutnit nemusel, neboť o průběžnou pátou příčku v šampionátu nepřišel.

Ve final four tak měla Česká republika poloviční zastoupení v podobě Martina Šonky. Spolu s ním se k závěrečnému pokusu na trať vydali Chambliss, Matt Hall a Pete McLeod. Šonka se představil jako první z této čtveřice a svým pokusem stanovil metu s časem 1:07,229, což byl toho dne doposud nejrychlejší záznam. Favoritem byl Chambliss, který ještě do deváté brány mířil s náskokem, jenomže poté přišlo provinění se proti pravidlům a po penalizaci nakonec skončil i mimo pódium. Bez penalizace by však slavil vítězství. Zbylí dva účastníci už se k času Šonky nepřiblížili, a tak rodák ze Dvora Králové slavil své druhé vítězství v této sezóně. Díky tomuto výsledku se Šonka usadil na čele celé série s náskokem čtyř bodů na Kanaďana McLeoda.

„Mám ohromnou radost. Je to neskutečný výsledek v nejdůležitější době před koncem sezony. Po kvalifikaci jsem trochu znejistěl, protože se mi nepodařilo zaletět to, co jsem chtěl, ale ve finále vyšlo vše skvěle,“ prohlásil Šonka pro web České televize. „Ještě je brzo se radovat. Stačí jeden pokažený závod a někdo mě může přeskočit. Nicméně, teď je čas oslavovat,“ dodal ještě.

#martinsonka #1stplace #redbullairrace #porto #vitezstvi #borec #kachlickydokoupelny

Příspěvek sdílený Pavel Turek (@pavelturekf1),


Výsledková listina a celkové pořadí:

masters_final_result_porto_2017

masters_world_championship_standings_porto_2017

Kompletní záznam závodu na webu České televize

Další závod se „letí“ už za dva týdny nad německým okruhem Lausitzring, velké finále pak přijde v polovině října v americkém Indianapolis.

Celoroční tipovačka o let s pilotem Red Bull Air Race

Diskuse k článku

2 komentáře: “Šonka letos podruhé vítězný a již vede seriál Red Bull Air Race!”

  1. Tomáš Richtr napsal:

    Protože jsme na našich stránkách vydali článek. (Není to letecká akrobacie.) Na tomto webu probíhá celoroční soutěž právě o let s Martinem Šonkou. Díky za pochopení.

    krakra:
    Proč je letecká akrobacie na stránkách o Formuli 1?

  2. krakra napsal:

    Proč je letecká akrobacie na stránkách o Formuli 1?

Napsat komentář