Byl rychlejší Senna, nebo Schumacher?

Hodnocení se ujal bývalý pilot F1 Jean Alesi (na obrázku výše vlevo), který v královně motorsportu působil v letech 1989 – 2001. Francouz tak na základě spousty závodů, které proti Sennovi i Schumacherovi absolvoval, může nabídnout zajímavé srovnání.

1 Štítky: Ayrton Senna Jean Alesi Michael Schumacher Zveřejněno 17. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Někteří jezdci hovoří k inženýrům a oni je poslechnou, ne vždy to ale tak je. Platilo to u Michaela. Byl to typický jezdec, u nějž platilo, že tým vždycky postupoval podle toho, co řekl,“ zamýšlí se na úvod Jean Alesi.

„To z něj udělalo velkého šampiona, protože měl velkou důvěru v týmu, který s ním pracoval. Všichni viděli, jak velký to byl dříč. Byl výjimečný. Nikdo to nemůže zpochybnit, vyhrál tolik závodů a měl tolik pole position…

Ale Senna… nevím, jak to říct, ale zapůsobil na mě více, co se rychlosti týče. Z mého pohledu byl rychlejší. Nesmíte podceňovat auta, která tehdy byla. Kvalifikační pneumatiky na jedno kolo, masivní přilnavost, 550 kilogramů váhy a žádný posilovač řízení – Senna mě několikrát ohromil,“ přiznává Alesi.

Alesi má jasno, Senna na něj zapůsobil více než Schumacher.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Byl rychlejší Senna, nebo Schumacher?”

  1. palik8 napsal:

    To neustálé srovnávání Senny a Schumachera už mě začíná unavovat. Vždyť se stejně nikdy všichni neshodnou. Oba to byli výjimeční jezdci, oba získali velké úspěchy a oba (a to zdůrazňuji) měli v kariérách kontroverzní momenty.

Napsat komentář