Gasly je zbytečně agresivní, proto se mu nedaří

Pilot týmu Red Bull je zatím silně za očekáváním. Samotný tým už na Gaslyho vyvíjí tlak.

Štítky: Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 17. 05 2019 — Jiří Košta

Nováček u týmu Red Bull se v začátku letošní sezony trápí. Očekávalo se, že bude vyrovnaným soupeřem Maxe Verstappena a kromě toho získá aspoň nějaké stupně vítězů. To se ale nestalo, Francouz se trápí.

„Nejsem zase tak daleko. Myslím si, že jsme našli něco, co mě uspokojuje, ale stále je zde hodně věcí, které je potřeba zlepšit. Rád bych to zlepšil, ale těžko se to popisuje,“ říká Gasly.

Týmový kolega Verstappen si připsal už druhé stupně vítězů, zároveň nikdy nebyl v závodě hůře, než čtvrtý. Gasly se zatím hledá, úvod sezony ho zastihl nepřipraveného.

„Cítím, že to nejlepší teprve přijde. Minimálně už jsem více konzistentní, více předvídám a myslím si, že každý víkend máme silnější základ. Se základem jsme spokojeni, ale ještě potřebujeme najít několik klíčových desetin.

Řekl bych, že na začátku jsem byl zbytečně agresivní a můj jízdní styl neseděl vozu. Nyní je to ale lepší, něco se zlepšilo, takže jsem konzistentní a zvládám i lépe projíždět zatáčky. Je pravda, že jsem někdy na plyn až příliš agresivní, takže se přehřívají pneumatiky. Věřím ovšem, že se v této oblasti dokážu zlepšit.“

Diskuse k článku

Napsat komentář