Bottasův cíl je jasný: Získat vítězství!

Poprvé od Grand Prix v Ázerbajdžánu stanou oba jezdci Mercedesu v první řadě. Rychlejším byl tentokrát Valtteri Bottas před Lewisem Hamiltonem.

Štítky: GP Abú Dhabi Mercedes Zveřejněno 25. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Bottas a Hamilton si během kvalifikace v Abú Dhabi přehazovali nejrychlejší časy, nakonec se z vítězství radoval Fin, když Hamilton v posledním pokusu vyrobil několik chybek. Bottas v závěru rovněž nezrychlil, ale čas z prvního pokusu mu na pole position stačil. Hamiltonovi tak nezbývalo než pogratulovat svému kolegovi.

„To bylo kolo, zajel neuvěřitelnou kvalifikaci, blahopřeji mu,“ pronesl po kvalifikaci letošní šampion. „Byla to poslední letošní kvalifikace a dal jsem do toho vše. Zdá se ale, že jsem během kvalifikace ztratil trochu tempa. I tak Valtteri odvedl výjimečnou práci, takže jsem za něj šťastný,“ doplnil Brit, který se domnívá, že neztrácel na konkrétním místě, ale méně času na více místech.

„Myslím, že jsem na výjezdu z druhé zatáčky byl rychlejší o desetinku a půl, pak jsem to ale ztratil v zatáčkách pět a šest. Letos to byly neuvěřitelné kvalifikace a užíval jsem si je. Viděl jsem na tribunách spoustu britských vlajek, je tu moc lidí, toho si vážím,“ řekl Hamilton.

A jak kvalifikaci hodnotil Bottas? „Dneska se všechno jen a jen zlepšovalo. Jak během tréninku, tak během kvalifikace. Dokázal jsem najít trochu času tam a tady, všechno jsem měl pod kontrolou a cítil se v autě dobře. První výjezd ve třetí části byl dobrý, stačilo to na pole position, takže jsem šťastný.

V Brazílii jsem byl zklamaný, že jsem byl na pole position, a nevyhrál závod, takže pro zítřek mám jasný cíl, kterým je vítězství. Jsem si jistý, že fanoušci mě budou podporovat, takže jim za to děkuji,“ dodal Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář