Bodovou nadílku přivítal Aston Martin s otevřenou náručí

Britský tým zaznamenal v Singapuru nejúspěšnější víkend v letošní sezoně. Aston Martin si v ulicích lvího města Marina Bay dojel pro dvanáct bodů a v poháru konstruktérů si polepšil hned o dvě místa, když přeskočil jak Haas, tak AlphaTauri. Šéf týmu Mike Krack bodovou nálož vřele přivítal.

Štítky: Aston Martin Mike Krack Zveřejněno 4. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Aston Martin nezažívá vydařenou sezonu. Na začátku roku byl tým nejpomalejší ve startovním poli a body získal až jako poslední ze všech. V průběhu sezony se ale Aston Martin zvedá a v Singapuru se dočkal nejlepšího výsledku v letošním šampionátu.

Lance Stroll vyrovnal nejlepší výsledek týmu v roce 2022, když skončil šestý. Sebastian Vettel dobrý výsledek podpořil osmým místem. Celkově si tak stáj ze Silverstonu přišla na solidních dvanáct bodů a polepšila si i v poháru konstruktérů, a to dokonce o dvě místa!

Nyní je Aston Martin se svými 37 body na sedmém místě v šampionátu, osmý Haas a devátá AlphaTauri mají po 34 bodech, takže rozhodně není vyhráno. Šéf Aston Martinu Mike Krack ale rozhodně neskrýval nadšení.

„Lance [Stroll] měl velmi dobré tempo, jel rychle, ale zároveň trpělivě a do cíle přivezl velmi důležité a velké body. Sebastian [Vettel] měl také skvělý závod. Dlouho byl sedmý, bohužel jednu pozici ztratil ve prospěch Verstappena v posledním kole.

I tak tento výsledek bereme. Bylo příjemné se na to dívat, maximalizovali jsme naše reálné možnosti. Myslím, že nás tyto body nakopnou a získat k dobru i dvě místa v šampionátu je odměna, kterou jsme si zasloužili.

Toto bodové menu vítám s otevřenou náručí. Na začátku roku jsme nebyli nikde a postupem roku jsme se dostali do této pozice. Ukazuje to náš skutečný a viditelný postup vzhůru. Snad se nám do konce roku podaří ještě něco,“ rozpovídal se přešťastný Krack.

Aston Martin je aktuálně sedmý v poháru konstruktérů. Na šestou Alfu Romeo ztrácí patnáct bodů a do konce roku zbývá ještě pět velkých cen. Teoreticky by, vzhledem k trendu poslední doby, nemusel být tým pod vedením Lawrence Strolla bez šance.

Stáj z Hinwillu získala v posledních pěti závodech jen jeden bod, Aston Martin naopak za tu samou dobu ukořistil bodů osmnáct. Reálněji se ale jeví souboj Astonu, Haasu a AlphaTauri o sedmou příčku, desátý Williams už výrazněji zaostává.