Analýza pátečních tréninků – GP Itálie. Je zaděláno na párty Ferrari?

Ferrari má po mnoha letech největší šanci nejen získat první místo na startu, ale hlavně vyhrát celou GP Itálie.

2 Štítky: GP Itálie Zveřejněno 1. 09 2018 — GPF1.cz

Ferrari na Monze zvítězilo naposledy před 10 lety zásluhou Fernanda Alonsa. Data z pátečních tréninků dávají naději, že by se to v roce 2018 mohlo zopakovat. Navíc: Ferrari přestalo svou sílu během pátečních tréninků počínaje GP Maďarska skrývat. Přesto to byl zejména pro Vettela náročný víkend: nucená výměna převodovky a drobná kolize v zatáčce Parabolica.

V éře hybridních motorů na Monze nevyhrál nikdo jiný než Mercedes. Ale letos čelí realitě toho, že je Ferrari rychlejším týmem. Ve druhém tréninku ztrácel Hamilton na Vettela 0,287 sekundy a Bottas dokonce 0,698 sekundy. Což je hodně, i když jde jen o páteční trénink.

V závodním tempu byly týmy Ferrari a Mercedes vyrovnané v pátečním tréninku na GP Belgie, což se potvrdilo také v závodě. Páteční data z Itálie ale ukazují výrazný náskok Ferrari na Mercedes v tempu velké ceny.

Sauber ve výsledcích nefiguruje kvůli problémům se zadním spojlerem v důsledku havárie Marcuse Ericssona.

Pro závod je očekávaná jediná zastávka v boxech. Tou závodníci stráví relativně dlouhých 24 sekund.