Alonso se prohlásil za zlého muže F1

Jako jeden z pouhých čtyř pilotů použil Fernando Alonso během sprintu měkké pneumatiky, díky čemuž získal oproti kvalifikaci čtyři pozice. Agresivní jízda – sám se označil za zlého muže F1 – mu vynesla sedmé místo pro start závodu.

Štítky: Fernando Alonso GP Velké Británie Zveřejněno 18. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

„Bylo by příjemné takový výkon zopakovat i v závodě,“ říká Španěl, „ale bude to velmi dlouhý závod a máme za námi rychlá auta, takže body se budou brát těžko,“ uvědomuje si.

Za sedmé místo vděčí především prvnímu kolu, po kterém poskočil dopředu o šest pozic. „Myslím, že to bylo jedno z mých nejlepších kol. Za časů v Renaultu jsem měl několik velmi dobrých startů, ale tohle nebylo jen o první zatáčce, ale také o třetí, čtvrté, šesté a deváté…

Samozřejmě to nebylo úplně normální, kvůli tomu jsme pak nestačili na vozy kolem sebe, nejsme pátí nejrychlejší. Museli jsme bojovat s mclareny, což jsme vzdali, byly na nás příliš rychlé. Soustředili jsme se na Sebastiana (Vettela), protože sedmé místo je lepší než jedenácté, bereme to,“ dodává.

Alonso si za svoji houževnatou obranu, kdy kličkoval na rovinkách, vysloužil napomenutí od komisařů. Španěl ale podle svých slov ve slabším voze musí zkoušet něco jiného, aby se vyrovnal ostatním.

„Překvapilo mě to, při brzdění jsem se totiž nepohnul, kličkoval jsem jen na začátku rovinky. Ale upřímně mi to je jedno. Už devět závodů jsem na druhé straně,“ směje se. „A bude to tak i po zbytek roku. Budu na temné straně…“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial)