Alonso se chystá na IndyCar

Fernando Alonso se chystá na testovací jízdu ve formuli amerického šampionátu IndyCar. Na začátku září by měl usednout do vozu Andretti Autosport Dallara DW12 s motorem Honda a vyzkoušet si jízdu na klasickém závodním okruhu. Tedy jiném, než je ovál, na kterém závodil během loňských 500 mil Indianapolis.

Štítky: Fernando Alonso IndyCar Zveřejněno 15. 08 2018 — GPF1.cz

Ve skutečnosti bylo termín pro Alonsovy testy ve formuli IndyCar rezervováno více, ale nebyly využity. Po oficiálním oznámení Alonsova konce ve formuli 1 se ale údajně chystá testovací jízda po závodě IndyCar v americkém Portlandu ve státě Oregon. Závody formulí se tam naposled jely v roce 2007 a Portland International Raceway absolvuje obnovenou premiéru.

Další z okruhů, kde bylo doporučeno Alonsovi testovat, je Barber Motorsports Park v Alabamě. Tam se jelo v dubnu, aby Alonso, potažmo tým Andretti Autosport netěžili z dat získaných během testovacích jízd.

Plánovaná testovací jízda má sloužit k tomu, aby se Alonso rozhodl, zda příští rok do IndyCar nakonec nastoupí, i když má v Mistrovství světa vytrvalostních závodů (WEC) smlouvu s konkurenční Toyotou. Jedním ze scénářů dostupných pro Fernanda Alonsa je ustanovení týmu Andretti-McLaren a využití konkurenčních motorů Chevrolet.

Diskuse k článku

Napsat komentář