1. trénink: Mercedes jasně na čele

Úvodní měřený trénink na Velkou cenu Španělska ovládl tým Mercedes, jehož jezdci najeli skoro vteřinu náskoku na piloty Ferrari. Velké technické potíže opět potkaly McLaren, tentokrát na voze Fernanda Alonsa.

Štítky: GP Španělska výsledky Zveřejněno 12. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Už v úvodu tréninku zaznamenal další potíže McLaren. Fernando Alonso totiž na výjezdu ze druhé zatáčky skončil ve smyku kvůli potížím s motorem Honda. Z vozu unikala spousta provozních kapalin, a tak není překvapením, že stáj bude muset vyměnit kompletní pohonnou jednotku.

Po necelé půlhodině musel být do boxů zatlačen Sebastian Vettel, jehož zradila převodovka. Po prvních výjezdech vedl těsně Bottas před Hamiltonem, Räikkönen na třetím místě ztrácel 0,7 vteřiny. Třicet minut před koncem tréninku se do čela dostal Max Verstappen, který jako jeden z prvních nasadil střední sadu.

Na trať se vrátil i Sebastian Vettel a hned pro sebe uzmul vedení. Posléze ho ale překonal jak Valtteri Bottas, tak i Lewis Hamilton, a to s výrazným náskokem skoro jedné vteřiny. V závěru musel pro technické potíže odstavit svůj haas Kevin Magnussen.

Výsledky 1. tréninku na GP Španělska:
Screenshot_2017-05-12-11-35-26-1200x750

Diskuse k článku

Napsat komentář