2. trénink: náskok Mercedesu se zmenšuje

Druhý trénink výsledkovou změnu na čele nepřinesl. Mercedes je stále před Ferrari a Red Bullem. Fernando Alonso už se rovněž zapojil, ale skončil poslední.

Štítky: GP Španělska výsledky Zveřejněno 12. 05 2017 — Josef Nekvinda

Prakticky minimálních změn doznala výsledková listina při pohledu na nejrychlejší desítku jezdců v odpoledním pátečním tréninku na velkou cenu Španělska. Na čele se opět objevili jezdci Mercedesu. Vpředu byl znovu Lewis Hamilton s jen minimálním náskokem na kolegu Valtteriho Bottase.

Ferrari oproti dopolednímu programu něco z náskoku německého rivala ukrojila, avšak stále zaostává o více než tři desetiny sekundy. Kimiho Räikkönena navíc provázely problémy s pohonnou jednotkou. Ty se připomněly i na voze Fernanda Alonsa, který byl po dopoledním tréninku nucen sáhnout k výměně své pohonné jednotky. Na trať se tak odpoledne dostal, avšak za všemi výrazně zaostal.

Svými výkony na sebe upozornily taktéž oba renaulty. Nico Hülkenberg i Jolyon Palmer se vešli do první desítky, ba co víc, zařadili se hned za jezdce Red Bullu.

K přerušení programu došlo na krátkou chvíli poté, co větší kusy komponent z vozu Carlose Sainze zůstaly ležet na výjezdu ze zatáčky devět. Vše se ale obešlo bez většího zdržení.

Výsledky 2.tréninku na GP Španělska:

Diskuse k článku

Napsat komentář