1. trénink: Kvůli počasí se odjelo velmi málo

Z prvního tréninku na GP Číny bylo odjeto jen pár desítek minut. Kvůli počasí byly uzavřeny letištní plochy pro zdravotní vrtulník, který by tak v případě potřeby nemohl vzlétnout a přistát. Tréninky tak byly přerušeny.

Štítky: GP Číny výsledky Zveřejněno 7. 04 2017 — Tomáš Richtr

K prvnímu zastavení tréninkových jízd došlo hned v úvodu na 40 minut. Když do konce tréninku zbývala polovina, chvíli se jezdilo. Jezdci zkoušeli jízdu na pneumatikách do mokra: modré do extrémního mokra a zelené do přechodných podmínek.

Na dráze to hodně klouzalo, přesvědčili se o tom nejvíce Kevin Magnussen a Romain Grosjean a úplně nejvíc Nico Hülkenberg, který svůj Renault usadil ve štěrkové zóně.

Chvíli na to se podmínky zhoršily a začalo pršet. Tréninkové jízdy tak byly znovu zastaveny a necelých pět minut před koncem bylo rozhodnuto, že už se nepojede vůbec.

Řada pilotů nezajela žádný čas a u těch, kteří jej mají, není vůbec reprezentativní. Užitečné informace z úvodních tréninků tak nejsou skoro žádné. Dle aktuální předpovědi počasí by ale v neděli měly být podmínky podobné jako dnes. Znamená to, že má smysl pokračovat v přípravě zejména během druhého tréninku, tím spíš, když sobota by měla být odjeta na suchu.

Výsledky 1. tréninku GP Číny:

Screenshot_2017-04-07-05-40-05

Diskuse k článku

Napsat komentář