GP Malajsie se letos pojede naposled

Pořadatelé závodu v Malajsii se rozhodli neprodloužit smlouvu na pořádání Grand Prix F1 pro sezonu 2018. Místo Sepangu tak zaujme Grand Prix Německa.

2 Štítky: GP Malajsie GP Německa Kalendář Zveřejněno 7. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Nad závodem v Malajsii se stahovala mračna už hezkých pár měsíců poté, co tamní vláda v listopadu oznámila, že nebude mít zájem na prodloužení smlouvy po roce 2018. Toto rozhodnutí ovlivnily jednak vysoké náklady na pořádání závodu, jednak nízký počet prodaných vstupenek a tím pádem i malé zisky.

Po debatách s novým majitelem F1, společností Liberty Media, tak bylo dohodnuto, že letošní závod na okruhu Sepang bude posledním. Grand Prix Malajsie bude pro sezonu 2018 nahrazena Velkou cenou Německa, která se tedy opět vrátí do královny motorsportu.

„Je vždycky smutné říci sbohem členům rodiny formule 1,“ říká k celé situaci Sean Bratches, komerční šéf F1. „Skoro dvě dekády dokazovali fanoušci v Malajsii, jak vášniví podporovatelé sportu jsou.

Jak jsme řekli v Melbourne, máme velké plány pro to, dostat fanoušky sportu blíže než kdykoliv předtím, poskytnout rozšířené digitální zážitky a tvořit nové události. Těšíme se na debaty o těchto plánech s tím, jak bude pokračovat sezona.

Budeme mít dvacet jedna zajímavých závodů v roce 2018 s návratem závodu ve Francii a Německu. Rád bych využil této příležitosti a poděkoval vedení okruhu v Sepangu za zázemí a pohostinnost v průběhu let a jejich pokračující závazek k motorsportu.“

Přestože Malajsie končí, co se týče formule 1, zůstává v kalendáři MotoGP, kde se naopak těší velkému diváckému zájmu.

Diskuse k článku

Napsat komentář