Za Räikkönenovu kolizi v boxech může signalizační zařízení

Tým Alfa Romeo tvrdí, že nebezpečné vypuštění Kimiho Räikkönena ze stání u mechaniků bylo způsobeno poruchou světelného signalizačního zařízení – semaforu, který před pár lety nahradil úlohu mechanika s „lízátkem“.

Štítky: Alfa Romeo Kimi Räikkönen Zveřejněno 4. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Incident se stal během hromadného přezouvání před restartem závodu v Maďarsku. Fin byl vpuštěn do cesty Mazepinovi, který zrovna zajížděl ke svým mechanikům, zatímco Räikkönen z boxového stání odjížděl. Pro Rusa, který hořekoval nad promarněnou příležitostí, se jednalo o konečnou, pilot Alfy vyvázl s desetisekundovým trestem.

Podle prohlášení samotné stáje za vše mohl problém na signalizačním semaforu, který ovládá mechanik. „Během Kimiho zastávky, kdy všichni zajížděli do boxů, jsme měli problém se světelným zařízením,“ přiznává Xevi Pujolar, závodní šéfinženýr.

„Byl bohužel vpuštěn do cesty Mazepinovi. Semafor ukázal zelenou, pak červenou a zase zelenou, přestože měl zůstat červený. Takže nás systém nefungoval správně,“ objasňuje.

Pro Alfu se nejedná o jediný problém. V Poháru konstruktérů klesla o jednu příčku na deváté místo, protože ji přeskočil Williams. „Bylo by lepší, kdybychom byli vpředu, ale ještě zbývá hodně závodů.

Myslím, že pokud se po pauze budeme schopni kvalifikovat do prostřední části, podaří se nám v několika případech pravděpodobně získat body,“ doufá Xevi Pujolar.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1)