Vítězové a poražení Grand Prix Kataru

V Kataru nás čekalo bez přehánění zajímavé pokračování letošní sezony F1. Důvodem byly dva faktory – vysoké teploty, které některým jezdcům způsobily zdravotní potíže, a předepsaná taktika kvůli problémovým pneumatikám Pirelli.

Štítky: GP Kataru Zveřejněno 9. 10 2023 — Lukáš Štěrovský

Vítězové

Max Verstappen

Už trojnásobný šampion byl v Kataru v suverénní formě. I když mu kamery věnovaly neadekvátně málo času, nedal se přehlédnout jeho dominantní výkon. Dokonce i pomalá zastávka v boxech nemohla narušit jeho cestu k vítězství, která podtrhla jeho perfektní sezonu.

Oscar Piastri

Mladý Australan opět ukázal, proč patří mezi elitu F1. Přestože se nenacházel v pozici bojovat o vítězství v závodě, dokázal využít chaosu prvního kola, posunul se vpřed a udržel si druhé místo až do konce závodu. McLaren tak disponuje mladou a rychlou jezdeckou dvojicí, což je ideální stav.

Esteban Ocon

Francouzovo sedmé místo může někomu přijít jako průměrný výsledek, ale vzhledem k obtížnostem, s nimiž se potýkal, to byl výkon hodný obdivu. Přestože měl fyzické problémy – v 15. kole se dokonce pozvracel do helmy – způsobené teplotami, dokázal získat nejlepší letošní výsledek!

POSLEDNÍ MÍSTA: Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Alfa Romeo

Trápící se italský tým se po delším čase dočkal úspěchu, když bodoval s oběma vozy. Ty se jistě budou hodit pro ubránění pozice před Haasem, který přeskočila, a při snaze dotáhnout se na Williams…

Poražení

Lewis Hamilton

I mistr tesař se občas utne. Hamilton se za kolizi s týmovým kolegou po závodě omluvil, konec v první zatáčce už ale nemohlo nic vzít zpět…

Carlos Sainz

Zní to krutě, ale co by pilot Ferrari dal za to, kdyby se aspoň jako Hamilton do první zatáčky dostal. Technické potíže, které Ferrari objevilo a nedokázalo vyřešit do startu Grand Prix, znamenaly, že Sainz nemohl do závodu nastoupit. Scuderia přitom bojuje s Mercedesem o druhé místo…

Williams

Netradiční podmínky obvykle znamenají, že „nefavorité“ mohou zkusit využít svoji šanci. Williams měl v průběhu závodu naději na body, pro zdravotní potíže ale nakonec jeden z jeho pilotů odstoupil, zatímco ten druhý nakonec kvůli vysokým teplotám skončil mimo body…

Aston Martin

Dvojice zelených monopostů mohla v Kataru získat výraznou porci bodů. Jenže labilní Stroll pokazil už kvalifikaci a Alonso, kterého v závodě trápila rozpálená sedačka, po chybě spadl z pozic na stupních vítězů. Šesté místo je tak spíše zklamáním.

Sergio Pérez

Co dodat na konto Mexičana? Dvě penalizace za překročení limitů tratě potvrzují, že Pérez skutečně není v psychické pohodě… Pilot Red Bullu se zřejmě už nemůže dočkat konce sezony a bude doufat, že do startu té příští se dá dokupy.