Verstappen nepolevuje! V Mexiku si vyjel pole position

Chvíli to vypadalo, že si na okruhu bratří Rodríguezů vyjede první řadu na startu Mercedes, poté ale všem vypálil rybník Max Verstappen. Domácí Sergio Pérez skončil čtvrtý. Velkým překvapením se stal Valtteri Bottas, který v přímém boji porazil jedno Ferrari a udolal tak šestou příčku.

Štítky: GP Mexika kvalifikace Max Verstappen Zveřejněno 29. 10 2022 — Vašek Štěpánek

První část kvalifikace měla poklidný průběh a byla svižná. Trať postupně zrychlovala, a tak se řada pilotů rozhodla k dalším pokusům, někteří piloti zajeli hned tři časy. Jediný, kdo byl o své pozici přesvědčen, byl Red Bull a Ferrari – jejich pilotům stačily jen dva pokusy.

Haas konečně prolomil svou smůlu a poprvé se v Mexiku dostal alespoň s jedním vozem z Q1, konkrétně s Magnussenem. Mick Schumacher původně také zajel slušné kolo, ale jeho čas byl smazán – Němec nedodržel limity tratě ve druhé zatáčce.

V poslední době zrychlující Aston Martin zažil studenou sprchu, když ani jeden z vozů se zeleným zbarvením nepostoupil z první části, podobně dopadl Williams. Lance Strolla navíc čeká pokles na startu o tři místa za kolizi s Alonsem v Austinu.

Prostřední kvalifikační segment byl taktéž klidný. Časy na kolo byly více než vyrovnané, neboť první pětici pilotů na konci Q2 dělilo jen 0,063s! Nejrychlejší čas zajel stejně jako v první části Lewis Hamilton, Mercedes se prezentoval slibně.

Tempo měl také Valtteri Bottas, který znovu postoupil do poslední části a na nejrychlejšího Hamiltona ztratil jen něco málo přes dvě desetiny sekundy. Těsné rozdíly byly všude, například Daniel Ricciardo nepostoupil mezi nejlepší desítku jen o 0,053s.

Na konci třetí části kvalifikace ale už tak těsné rozdíly k vidění, jako v Q2, nebyly. Max Verstappen si zajistil pole position s náskokem tří desetin před oběma Mercedesy, Russell skončil před Hamiltonem.

Domácí hrdina Sergio Pérez získal ve své domovině čtvrtou příčku. Radost může mít Valtteri Bottas, který potvrdil dobré tempo Alfy Romeo, když dokázal porazit nejen jezdce Alpinu, ale také Charlese Leclerca, pilot Ferrari se zmohl jen na sedmou příčku.