TV přenosy F1 na Sport1 a Sport2 nejméně do roku 2023

Televizní přenosy formule 1 zůstávají na programech Sport1 a Sport2 i v dalších sezonách poté, co původní kontrakt s letošním rokem vyprší. Zprávu oficiálně potvrdil provozovatel programů, společnost AMC Networks International. S novou smlouvou se dá očekávat i pokračování stabilní skupiny komentátorů.

Štítky: Sport TV Zveřejněno 12. 08 2020 — GPF1.cz

Na programech Sport1 a Sport2 je formule 1 vysílána od roku 2015, tedy posledních 6 let. Dva tříleté smluvní cykly vyprší  na konci této sezony.

Nyní bylo potvrzeno, že přenosy formule 1, formule 2 a formule 3 zůstanou na Sport1 a Sport2. To znamená, že diváci těchto programů budou i svědky odložené premiéry revolučních formulí v sezoně 2022.

Společnost AMC Networks International – Central and Northern Europe prodloužila svůj kontrakt na vysílání Formule 1® v České republice a na Slovensku o další tři sezóny. Diváci Sport1 a Sport2 se tak mohou těšit na živé přenosy všech závodů královské disciplíny až do konce roku 2023.

Sledovanost přímých přenosů Formule 1 v letošním roce narostla o 30 procent ve srovnání s loňskou sezónou. I v následujících letech se diváci mohou těšit na téměř 14 hodin akce během každého závodního víkendu, včetně tréninků, kvalifikace, studia se zajímavými hosty i podpůrných seriálů FIA Formule 2 a FIA Formule 3.

Do České republiky a Slovenska také zavítá služba F1 TV Pro.

Vizualizaci nových formulí prezentuje česká společnost Automobilist například na exkluzivním plakátu “Naše minulost živí naši budoucnost”.

Dlouholetým komentátorem F1 pro Česko je Tomáš Richtr, pro Slovensko Števo Eisele. V roli závodnických expertů vystupují nejčastěji Josef Král a Richard Gonda. Závody F2 a F3 komentuje převážně Pavel Fabry, který občas doprovází i závody F1. Komentátorskou premiéru letos absolvovali také Jiří Košta a Jiří Šlégl.

Levente Málnay, Senior Vice President společnosti AMC Networks International – Central and Northern Europe, se k této transakci vyjádřil: „V České a Slovenské republice soustavě nabízíme nepřekonatelný sportovní obsah prémiové kvality. Obnovené partnerství staví na silném vztahu Formule 1 a sportovních stanic AMCNI CNE z posledních let. Jsme hrdí na to, že jsme si zajistili tento korunovační klenot sportovních práv pro nadcházející roky, a že můžeme zůstat referenčním bodem pro všechny fanoušky motorsportu v České republice a na Slovensku. “

Michaella Snoeck, Head of Media Rights Formula 1, dodává: „Jsme potěšeni, že můžeme rozšířit naše partnerství s AMCNI CNE, protože poskytují vysoce kvalitní vysílání fanouškům F1 v České republice a na Slovensku, kde popularita tohoto sportu neustále roste. Toto rozšířené partnerství znamená, že v době, kdy sport vstupuje do vzrušující nové éry, fanouškům F1 v regionu neuteče ani vteřina akce během závodního víkendu v průběhu dalších tří sezón.“

Kromě Formule 1® mají možnost diváci Sport1 a Sport2, díky prémiovým akvizicím, sledovat i další pořady, jako jsou elitní golfový turnaj okruhu PGA ze San Francisca, šampionát cestovních vozů WTCR – FIA World Touring Car Cup, KHL, hokejovou CHL, fotbalovou kvalifikaci na Mistrovství Evropy UEFA, Ligu národů UEFA, špičkové fotbalové poháry Coppa Italia a Copa del Rey či házenkářskou Ligu mistrů EHF.