Se sociálními sítěmi musíme být opatrní, abychom nepřišli o peníze, říkají šéfové týmů

Ve svém rezervovaném postoji k sociálním médiím má šéf formule 1 Bernie Ecclestone podporu týmů.

2 Štítky: Sociální sítě Zveřejněno 21. 06 2014 — Jan Pastorek

Ve svém rezervovaném postoji k sociálním médiím má šéf formule 1 Bernie Ecclestone podporu týmů.

Ecclestone nedávno upozornil, že se formule 1 může otevřít sociálním sítím jen v případě, že jí to přinese peníze. Tento názor nemá sám.

„Máme exkluzivní obsah a držitel obchodních práv musí mít dlouhodobou strategii na zpeněžení obsahu,“ vysvětloval sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff. „A pokud generujete miliardu z tradiční televize, tak samozřejmě můžete těžko dát v krátkodobém horizontu vše sociálním médiím, nebo vstoupit do digitálního světa, ve kterém nemůžete generovat příjmy.“

Peníze vidí jako hlavní faktor potenciálního vstupu do nových médií také šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová. „Jelikož máme produkt, jehož hlavní charakteristikou je exkluzivita, myslím, že musíme být opatrní a pečlivě zvažovat, jak ho otevřeme a jak ho můžeme zpeněžit, protože jde o zdroje příjmů, které mají při správných tocích a distribuci dopady na všechny další věci, kterým teď čelíme.“

„Takže je to jistým způsobem propojené a musíte si dávat pozor, než se otevřete takovým mechanismům.“ Kaltenbornová tím myslí finanční krizi, které čelí většina týmů. Neuvážený vstup na sociální sítě by mohl přinést pokles celkových příjmů formule 1, což by podle ní mohlo mít fatální dopady na týmy.

Ani Ferrari se do digitálního světa nežene. „Nemusíte se hned do všechno vrhnout bez řádného promyšlení,“ řekl šéf stáje Marco Mattiacci. „Je tu určité publikum, které je přítomno v sociálních médiích a které by mohlo mít zájem, ale také jiné publikum, které mít zájem nemůže. Takže se na tom pracuje a v brzké době pravděpodobně přijdeme s nějakým řešením.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Se sociálními sítěmi musíme být opatrní, abychom nepřišli o peníze, říkají šéfové týmů”

 1. ej_kej_ej napsal:

  Esprit:
  No mohli by spis premyslet nad aplikaci, kde muzeme pres smart TV ci mutimedialni PC prepinat kamery, sami si urcovat jakou grafiku atd. Rozliseni 4K stream Ale vzhledem k tomu jak je F1 co se sebeprezentace tyka konzervativni to vidim tak za 10 let.
  Furt se ptam a nikdo mi jeste nerekl, kde se berou videa na netu, kde si uzivatel z pohodli domova prepina kamery mezi jezdci a kamery na aute. Jsou videa, kde cely 2 hodiny taktro sledujeme onbaord a je to uplne jinej zavod, protoze typek prepina vzdy tam kde o neco jde+ teda vsechno pekne z auta. Parkrat jsem na to natrefil na justin.tv, kde se to neohreje.
  Jestli je to nejakej stastlivev z televize nebo to nekde nabizi….. Jen vim, ze se o tom uz pred hodne lety mluvilo, ze to bude. Jestli nekde, tak prvni by to muselo byt v Anglii, tam je zakladna motosportu plus dost penez na predplatny takove sluzby. Urcite se par videi na netu flaka, tak kdo chce 2 hodiny sledovat onboard doporucuju. O 100 procent zazivnejsi. Furt souboje a je jedno o jaky poradi se bojuje.Nevite jak to s tou technologii je?

  co já vím, tak onboardy nabízelo/nabízí BBC/Skysports jen pro domácí diváky jako prémiový kanál, ale ten je prý drahý i na místní poměry.

  Možná bych prvně než 4k streamy a podobné na naše poměry futurismy (u nás datově neomezené připojení stejně neexistuje) řešil elementární aplikaci jakou je třeba livetiming…letos je docela zmršený a vlastně i nepoužitelný a jestli ho chtějí prodávat, tak ať se podívají na livetiming třeba biathlonové federace FIBA který je zadara a na skvělé úrovni (profily závodníků s daty a fotografiemi závodníků, střelba, mezičasy, filtrace časů a p.)

  Mazání párminutových videí z YouTube je taky docela kontraproduktivní, nevím čemu vadili. Prostě a jednoduše, Bernie je stále stejný skrblík, ale víc z toho už nevytříská, protože zase toho tolik ani nenabízí….

 2. Esprit napsal:

  No mohli by spis premyslet nad aplikaci, kde muzeme pres smart TV ci mutimedialni PC prepinat kamery, sami si urcovat jakou grafiku atd. Rozliseni 4K stream 🙂 Ale vzhledem k tomu jak je F1 co se sebeprezentace tyka konzervativni to vidim tak za 10 let.
  Furt se ptam a nikdo mi jeste nerekl, kde se berou videa na netu, kde si uzivatel z pohodli domova prepina kamery mezi jezdci a kamery na aute. Jsou videa, kde cely 2 hodiny taktro sledujeme onbaord a je to uplne jinej zavod, protoze typek prepina vzdy tam kde o neco jde+ teda vsechno pekne z auta. Parkrat jsem na to natrefil na justin.tv, kde se to neohreje.
  Jestli je to nejakej stastlivev z televize nebo to nekde nabizi….. Jen vim, ze se o tom uz pred hodne lety mluvilo, ze to bude. Jestli nekde, tak prvni by to muselo byt v Anglii, tam je zakladna motosportu plus dost penez na predplatny takove sluzby. Urcite se par videi na netu flaka, tak kdo chce 2 hodiny sledovat onboard doporucuju. O 100 procent zazivnejsi. Furt souboje a je jedno o jaky poradi se bojuje. Nevite jak to s tou technologii je?

Napsat komentář