Todt: Formule 1 je stabilnější než dřív, ale některé týmy nemusí přežít

Prezident FIA Jean Todt má těžkou práci při hledání kompromisních řešení v oblasti úspor, ale situaci beznadějně nevidí.

Štítky: FIA Jean Todt Zveřejněno 21. 06 2014 — Jan Pastorek

Prezident FIA Jean Todt má těžkou práci při hledání kompromisních řešení v oblasti úspor, ale situaci beznadějně nevidí.

Ve formuli 1 se dlouhodobě střetávají zájmy velkých a bohatých týmů s těmi malými, proto nikdy nedošlo k rázným úsporným opatřením, na kterých by se shodli všichni.

„Připouštím, že jsou tato rozhodnutí těžší, než jsem čekal. Vím, že nikdy nedojde k úplně shodě, takže hledám ten nejlepší kompromis,“ komentoval Todt pro Salzburger Nachrichten.

Podle prezidenta FIA se některé týmy tvrdě staví proti změnám, což hledání kompromisu ztěžuje. A i když tu nejhorší krizi má podle něj formule 1 za sebou, vyhráno ještě není.

„Může se stát, že některé týmy nepřežijí. Takovou situaci jsme viděli už mnohokrát. Ale jsem přesvědčený, že je teď formule 1 stabilnější než v posledních letech.“

Navíc mají přijít nové stáje, což znamená nadějné vyhlídky. „Nový americký tým (Haas) přijde v roce 2016. Také Forza Rossa Colina Kollese by mohla, pokud splní požadavky, ale zatím licenci nemá,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář