Páteční verdikt: Za Mercedesy si nemůžeme být ničím jisti

I když páteční tréninky a jejich výsledky jsou pouze vzdálenou indikací rozložení sil, není pochyb o tom, že Rosberg dohání nemalou ztrátu.

Zveřejněno 21. 06 2014 — Tomáš Richtr

Ze dvou jezdců Mercedesu se zdá být Lewis Hamilton pohodlně před Nikem Rosbergem. I když páteční tréninky a jejich výsledky jsou pouze vzdálenou indikací rozložení sil, není pochyb o tom, že Rosberg dohání nemalou ztrátu.

To se mu může podařit, podobně jako například v Kanadě. Lídr šampionátu ztrácí na Hamiltona odhadem 0,4 sekundy. V sobotu bude mít šanci během třetího tréninku vyzkoušet změny v nastavení svého auta tak, aby měl šanci na boj o pole position.

Dlouholetý konstruktér F1 Gary Anderson se pro Autosport podělil o postřeh, podle kterého se Rosbergův styl jízdy vyznačuje větším neklidem na vjezdu do zatáčky: “Lewis Hamilton nemá po zabrzdění a najetí na vrchol zatáčky problém udržet rychlost. Rosberg se snaží brzdit o něco později, ale jak se snaží udržet rychlost, často mine vrchol zatáčky.”

Odhadovat rozložení sil při jízdách na delší vzdálenost je těžší než kdy jindy kvůli malému počtu kol. I tady ale Mercedes s velkým náskokem vládne, ale druhý je překvapivě Lotus (1:14,7xx) před Force Indií (1:15,0xx) a Ferrari (1:15,0xx). Jedná se o průměry časů na kolo z jízd na super-měkkých pneu.

U tvrdších pneu je to příjemně vyrovnané: Ferrari (1:14,6xx) před Red Bullem (1:14,9xx), Williamsem (1:14,9xx) a McLarenem (1:15,3xx).

Znamená to, že za Mercedesy si nemůžeme být jisti vůbec ničím.

Kvalifikace začíná odpoledne ve 14:00, závěrečný trénink v 11:00. S ohledem na malou délku okruhu bude na dráze rušno, což se nepochybně projeví zejména v prostřední části kvalifikaci, při boji o postup do nejlepší desítky.

Diskuse k článku

Napsat komentář