Ricciardo je na simulátoru extrémně rychlý, chválí Red Bull

Daniel Ricciardo má prý na simulátoru úžasné výsledky. Na Silverstone bude s RB19 testovat pneumatiky. K jeho situaci se vyjádřil šéf týmu Christian Horner.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 1. 07 2023 — Petr Horák

Od přesunu k Renaultu v roce 2019 to šlo s Australanem z kopce. S francouzským týmem pouhá dvě pódia, jinak nic moc. Po dvou letech přestoupil do McLarenu a dokonce vyhrál závod v Monze. Jenže loňská sezona se absolutně nepovedla a ve Wokingu mu byli ochotní zaplatit 18 milionů dolarů, aby za ně letos už nejezdil. Místo něj angažovali jeho krajana Oscara Piastriho.

Ricciardo tak vzal zavděk rolí třetího a promo jezdce svého starého týmu, Red Bullu. Pomáhá také s jízdami na simulátoru a údajně má na něm skvělou rychlost. K jeho výkonům se vyjádřil šéf týmu Christian Horner. “Když k nám přišel loni po Abu Dhabí, vůbec jsme ho nepoznávali. Byl to jiný jezdec než ten, který nás v roce 2018 opustil. Ale teď se znovu našel a ve virtuálním světě je velice konkurenceschopný,” řekl Horner.

První jízda v reálném světě čeká Australana v rámci testu pneumatik na britském okruhu Silverstone. Horner sdělil svá očekávání: “Uvidíme, jestli se jeho virtuální rychlost přenese i na reálný okruh. I když je to test pneumatik, tak zjistíme, jak na tom je. Ale určitě je vidět, že se vrací do formy.”

Ricciardo se přímo účastní jen asi třetiny letošních závodů, protože má spoustu povinností mimo trať. Horner řekl, že například odvádí spoustu práce v továrně. “Najel hodně kilometrů na simulátoru. U většiny závodů, na kterých není, tak je v továrně a jezdí. Opravdu se do toho položil a dává nám výborný feedback,” pochválil Daniela šéf.

V souvislosti s nevalnými výkony Nycka de Vriese byl Ricciardo zmiňován jako jeho možný nástupce. O této možnosti Horner řekl: “S úvahami na příští rok je ještě brzo a Daniel má danou smlouvu. Po Velké ceně Velké Británie bude poprvé řídit naše auto. Rozhodně je to špičkový jezdec, vyhrál s námi sedm závodů. Nejdůležitější bude zjistit jak na tom je jeho výkonnost a motivace. A co se týče příští sezony je to na AlphaTauri a jejich výběru.”