Red Bull o odchodu z formule 1 nikdy nepřemýšlel, říká jeho šéf Mateschitz

Dietrich Mateschitz, zakladatel a spoluvlastník Red Bullu, ujišťuje, že jeho tým nikdy neuvažoval o opuštění F1. Minulý rok se o tématu odchodu rakouské stáje žhavě diskutovalo, také kvůli veřejným neshodám s dodavatelem motorů – Renaultem. Nekonečný příběh o sporu Red Bullu a jeho dodavatelem motorů se táhl celé dva roky od začátku sezony 2014 do…

1 Štítky: Carlos Sainz Dietrich Mateschitz Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 8. 11 2016 — Šimon Trantina

Dietrich Mateschitz, zakladatel a spoluvlastník Red Bullu, ujišťuje, že jeho tým nikdy neuvažoval o opuštění F1. Minulý rok se o tématu odchodu rakouské stáje žhavě diskutovalo, také kvůli veřejným neshodám s dodavatelem motorů – Renaultem.

Nekonečný příběh o sporu Red Bullu a jeho dodavatelem motorů se táhl celé dva roky od začátku sezony 2014 do konce té minulé. Debaty o možném rozdělení této dříve velmi úspěšné spolupráce však byly ukončeny na konci loňského roku, když se obě strany dohodly na další kooperaci za podpory švýcarské firmy TAG Heuer.

„Nikdy jsme o ničem takovém nepřemýšleli. Připouštím, že jsme se museli srovnávat s určitými okolnostmi, které nás mohly vyřadit ze hry. Nedařilo se nám získat dodavatele pohonných jednotek, to mohl být velký problém,“ říká rakouský byznysmen.

V porovnání s loňskem se Red Bull tuto sezonu hodně zlepšil, dokázal vyhrát dva závody a zřejmě získá druhé místo v Poháru konstruktérů. O světoznámém výrobci energetických nápojů se také mluví jako o nejžhavějším kandidátovi na rovnocennou konkurenci dominantnímu Mercedesu pro příští rok.

Pavel Turek OMV

Mateschitz je kromě výkonu auta spokojen i s výsledky, které pro tým získává dvojice jezdců Daniel Ricciardo a Max Verstappen. Podle devětačtyřicetiprocentního vlastníka koncernu Red Bull Verstappen může být dokonce nástupcem legendárního Ayrtona Senny.

„Pokud vezmete v potaz jeho rychlost, talent a mentální sílu pak ano, připomíná mi Sennu. Musí se ale naučit být konzistentní a být schopen udržet si své schopnosti delší dobu. Nikdo neví, co se bude dít dál, ale potenciál má.

I Carlos Sainz je skvělým jezdcem, má skvělou osobnost, charisma a je velmi talentovaný. Jeho problémem je to, že nyní máme v hlavním týmu dva skvělé jezdce, které nechceme nahrazovat, a kteří mají smlouvu na několik let dopředu. Toro Rosso nemůže konkurovat Mercedesu ani Red Bullu, takže to má těžké. Doufám že s námi zůstane, zatímco se pokusíme co nejvíce vylepšit výkon auta.“

Čtěte dále: Carlos Sainz: Situace kolem Maxe mě posílila, ukázal jsem potenciál a chci být hrdinou

Ztrácí Carlos Sainz v Toro Rosso čas? Podle zakladatele Red Bullu nikoliv

Ztrácí Carlos Sainz v Toro Rosso čas? Podle zakladatele Red Bullu nikoliv

Diskuse k článku

Napsat komentář