Oficiálně: Šéf Audi se vrací do formule 1. Bude pracovat pro Sauber

Současný technický šéf Audi v závodní sérii WEC Jörg Zander potvrdil návrat do královny motorsportu. Angažoval ho tým Sauber, kde počínaje sezonou 2017 nastoupí v roli technického ředitele. „Nová pravidla nabízejí úžasné příležitosti v oblasti inovace a kreativity. Jedním z mých úkolů bude vytvořit stabilní a efektivní technický tým, který využije tvůrčího potenciálu, což je…

1 Štítky: Jörg Zander Sauber Zveřejněno 7. 11 2016 — Marie Tomšíková

Současný technický šéf Audi v závodní sérii WEC Jörg Zander potvrdil návrat do královny motorsportu. Angažoval ho tým Sauber, kde počínaje sezonou 2017 nastoupí v roli technického ředitele.

„Nová pravidla nabízejí úžasné příležitosti v oblasti inovace a kreativity. Jedním z mých úkolů bude vytvořit stabilní a efektivní technický tým, který využije tvůrčího potenciálu, což je základem k sestavení úspěšného vozu. Je to výzva, kterou přijímám s velkým nadšením a vzrušením,“ komentoval Zander.

Zander je součástí vlny nových zaměstnanců, které Sauber angažuje po odkoupení investiční společností Longbow Finance. Kariéra dvaapadesátiletého Němce odstartovala v devadesátých letech u Toyoty v sérii cestovních vozů, později začal pracovat na projektu vytvoření stáje ve formuli 1. V roce 2003 přestoupil k týmu BAR. O dva roky později byl angažován Williamsem, kde se ujal role hlavního designera.

Začátkem sezony 2006 oznámil odchod z Williamsu z osobních důvodů, vzápětí přijal místo hlavního designera u Sauberu. O rok později přestoupil k týmu Honda (později Brawn GP), kde pracoval do poloviny sezony 2009. Poté se na několik let stáhl z prostředí formule 1. Blízko k návratu měl v roce 2011, kdy vyjednával s týmem HRT, ale zůstalo jen u návrhu.

K Audi ve WEC se připojil začátkem roku 2015. Jeho odchod je důsledkem dominového efektu emisního skandálu VW. Skupina Volkswagen (a jeho část Audi) se snaží snížit investice do motorsportu. Audi odchází z Le Mans i WEC a bude se soustředit na formuli E. Minulý týden Volkswagen oznámil odchod z WRC.

Čtěte dále: Nudný Mercedes v F1? Co teprve Volkswagen a WRC!

Nová posila Sauberu Jörg Zander, foto: speedweek.com

Nová posila Sauberu Jörg Zander, foto: speedweek.com

Diskuse k článku

Napsat komentář