Liberty Media čelí potenciálnímu problému. Posvítí si na ni antimonopolní úřad

Plánovaná akvizice ze strany Liberty Media, coby nového spolumajitele formule 1, doznává prvních trhlin. Podle britské obdoby antimonopolního úřadu mohlo by mohlo dojít k oslabení konkurenčního prostředí v této části trhu, přičemž v důsledku toho zahajuje šetření. Se zprávou v pondělí vystoupil právě Britský úřad CMA (Competetion and Markets Authority), který v prohlášení na webových stránkách uvádí: „CMA…

Štítky: F1 Liberty Media Zveřejněno 8. 11 2016 — Josef Nekvinda

Plánovaná akvizice ze strany Liberty Media, coby nového spolumajitele formule 1, doznává prvních trhlin. Podle britské obdoby antimonopolního úřadu mohlo by mohlo dojít k oslabení konkurenčního prostředí v této části trhu, přičemž v důsledku toho zahajuje šetření.

Se zprávou v pondělí vystoupil právě Britský úřad CMA (Competetion and Markets Authority), který v prohlášení na webových stránkách uvádí: „CMA prověřuje, zda jde nebo by mohlo jít o případ, kdy se tato transakce jeví jako fúze, a to podle aktu Enterprise z roku 2002. A pokud tak skutečně je, situace má za následek, nebo lze očekávat, že bude mít za následek významné oslabení hospodářské soutěže v rámci jakéhokoli trhu nebo trhu Spojeného Království spojený se službami nebo majetkem.“

banner_vstupenky

Zainteresované strany, které se obávají právě netransparentnosti obchodu ze strany Liberty Media, jež by mohla mít za následek i pokles konkurenceschopnosti na britském trhu, mají čas na podání svých podnětů do 21. listopadu. Podle toho se nejpozději 5. ledna CMA rozhodne, zda zahájí další nezbytné kroky ve vyšetřování.

Liberty Media v září tohoto roku uzavřela dohodu o odkoupení podílu F1 od konsorcia akcionářů v čele s CVC Capital Partners, s cílem stát se největším akcionářem F1. Mediální gigant získal sto procent akcií holdingu Delta Topco v hodnotě 8 miliard amerických dolarů, a patřit mu tak bude necelých devatenáct procent. Sama společnost ale ve svém prohlášení udává, že v té době mohlo dojít k obchodu pouze při splnění určitých podmínek, a to zejména po schválení ze strany antimonopolních úřadů různých států.

Čtěte dále: Brawn by neměl přijímat nabídku od Liberty, ale od FIA, tvrdí Ecclestone

Foto: cnbc.com

Diskuse k článku

Napsat komentář