Konání letošní GP Austrálie garantuje vláda

Generální ředitel okruhu Albert Park v Austrálii Andrew Westacott obdržel vládní jistotu v pořádání Velké ceny Austrálie. Okruh v Melbourne tak má zelenou a po dlouhých třech letech je připraven hostit závod formule 1.

Štítky: GP Austrálie Zveřejněno 26. 01 2022 — Vašek Štěpánek

Tradiční destinace formule 1 v australském Melbourne dostala pro rok 2022 od tamní vlády státu Victoria zelenou a akce se smí uskutečnit, tvrdí to alespoň generální ředitel okruhu Andrew Westacott.

Zatím poslední závod se zde uskutečnil na začátku sezony 2019. O rok později byla zdejší Grand Prix jen pár hodin před začátkem tréninků zrušena, a to kvůli pandemii Covid-19 a vloni potkal Austrálii podobný příběh, kdy se zde také nezávodilo. Letos by ale mělo být vše jinak.

Závod v Melbourne je naplánován na 10. dubna 2022 a půjde o třetí závod sezony. Kromě změny pořadí v kalendáři, kde se Austrálie posouvá z prvního na třetí místo, přijdou také výrazné novinky v profilu trati.

VIDEO: O zákulisí zrušené GP Austrálie s českým fotografem F1 Jiřím Křenkem

Okruh od poslední Velké ceny prošel rozsáhlou rekonstrukcí, které mají zlepšit závodění a přinést lepší show. Změn doznaly především zatáčky 9 a 10. Za zmínku ale stojí také úpravy v zatáčkách 7 a 13 a v neposlední řadě také modernizace zázemí okruhu.

„Dostali jsme záruku od vlády státu Victoria, že se akce uskuteční. Také se nám zavázala sama formule 1, že k nám zavítá a odjede se zde třetí závod sezony 2022. Osobně se nemohu dočkat až přivítáme jezdce v nových autech a na nové trati,“ uvedl nadšeně Westacott.

Austrálie byla v nejhorších dobách celosvětové pandemie velice uzavřeným státem. Během loňské zimy nemohl do země přicestovat ani domácí Daniel Ricciardo, který tak téměř dva roky neviděl svou rodinu. Nyní ale podobná situace nehrozí.

„Lístky na Velkou cenu se prodávají raketovým tempem a jsme blízko 100 % kapacitě tribun, což je naprosto skvělé a mám z toho obrovskou radost. Samozřejmě, od normální situace jsme stále daleko, vše se ale vydává správným směrem.

Budeme požadovat průkaz bezinfekčnosti o očkování, abychom minimalizovali veškerá rizika a jsem přesvědčen, že jsme zvolili správnou cestu. I nadále je potřeba zůstat zodpovědný a nekompromisní, co se zdraví týče,“ pokračoval generální ředitel okruhu v Albert Parku.

V případě zhoršení situace by se závod mohl odjet i za zavřenými dveřmi. S touto situací ale Westacott nepočítá a věří ve velkou návštěvnost fanoušků. „Je to krizový scénář, pokud to bude situace požadovat, uděláme to. Znovu vypadnout z kalendáře ale už nemůžeme.“