Verstappen netušil, že auto bude v Mexiku tak dobré

Zatímco Daniel Ricciardo cíl nespatřil, Max Verstappen získal v Mexiku své třetí vítězství ve formuli 1, když na startu úspěšně zdolal Sebastiana Vettela. Nizozemec však měl obavy, když viděl, kolik vozů s pohonnou jednotkou Renault nedokončilo.

2 Štítky: GP Mexika Red Bull Zveřejněno 30. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

„Rozhodně jsem se trochu obával, když jsem viděl, kolik aut odstoupilo. Starali jsme se o náš motor a vše fungovalo dobře. Na obrazovkách jsem viděl, jak odstoupil Daniel i Toro Rosso. Pomyslel jsem si: ‚bože, ať se mi to nestane taky‘ a snížili jsme výkon motoru. Měl jsem nový agregát, takže to možná pomohlo. Ale to měl Daniel vlastně taky. Na začátku roku jsem v tomhle měl dost smůly, a tak jsem šťastný, že se teď nic nestalo,“ popisoval Nizozemec.

„Věděl jsem, že auto bude dobré, ale ne to, že bude až takhle dobré. Po posledním týdnu jsem byl namotivovaný, dal jsem do toho všechno. Nezískal jsem pole position, ale byl jsem odhodlán vyhrát závod. Po startu jsem získal slipstream za Vettelem, jel vnějškem a trochu jsme se dotkli. Ale od té doby jsem byl schopen jet vlastní závod,“ dodal Verstappen.

Ricciardo: S motorem je špatně něco zásadního

O poznání hůře dopadl Daniel Ricciardo. Sedmé místo v kvalifikaci následovala penalizace za taktickou výměnu motoru, který ale selhal nedlouho po startu závodu. „Víkend nakonec skončil zle. Na startu jsem dělal, co jsem mohl. Bylo to těsné, ale postoupil jsem polem. Ráno jsem Helmutovi Markovi řekl, že bych na konci prvního kola mohl být sedmý. Postupoval jsem dopředu. Měli jsme nový motor, ale něco se pokazilo. Nejsem si jistý, jestli ho budeme moci použít v Brazílii.

S tím motorem je špatně něco zásadního. V Mexiku už jsme poněkolikáté, takže by nás nemělo nic překvapit. Nejsme si jistí, proč je tady letošní motor špatný. Takže víkend za moc nestál, a to je pro nás škoda. Hádám, že zažívám to, co Max na začátku roku, a to není sranda,“ prohlásil Daniel Ricciardo.

To už není sranda, vyšlo to i do třetice! Ale my vám říkali, ať tenhle víkend vsadíte na Verstappena. 😁 Neuvěřitelný…

Zveřejnil(a) GPF1cz dne 29. říjen 2017

Diskuse k článku

2 komentáře: “Verstappen netušil, že auto bude v Mexiku tak dobré”

 1. vocho67 napsal:

  Ano, taky mám pocit, že toho bylo příliš.
  A spravedlivé bylo třeba doplnit – poruchový ale poslední závody výkonný.
  To nějak v komentáři schází.
  Raději poruchový výkonný motor, než opak.

 2. palik8 napsal:

  Richtr a Král mě dost zklamali tím, že když nějaký vůz s motorem Renault měl technický problém, tak oba hned prohlašovali, že další motor Renault selhal, aniž by měli nějaký důkaz o tom, že to byl skutečně motor, a ne něco jiného. Já vím, pokaždé měli pravdu, ale i tak mi to přišlo dost neprofesionální.

Napsat komentář