První helma Michaela Schumachera

Osudového dne roku 1991 debutoval mladý německý jezdec Michael Schumacher s irským týmem Jordan-Ford ve formuli 1 při Velké ceně Belgie. Navzdory nepříliš ideálním okolnostem svého debutu, kdy nahradil uvězněného Bertranda Gachota a řídil vůz s číslem 32, Schumacherův neokoukaný talent a schopnosti okamžitě upoutaly pozornost světa F1. Ten ani netušil, jaká osobnost se právě zrodila. Byl to začátek nové éry tohoto sportu.

Štítky: Automobilist Michael Schumacher Zveřejněno 27. 01 2023 — GPF1.cz

V období před závodem Schumacher zapůsobil na tým Jordan během testovací jízdy v Silverstone, přestože náročný okruh Spa-Francorchamps viděl pouze jako divák. Jeho působivý kvalifikační výkon, který mu zajistil 7. místo na startovním roštu, vyústil v nejlepší startovní pozici týmu v sezóně. V úvodním kole závodu Michaelovi bohužel hned za slavnou zatáčkou Eau Rouge selhala spojka a závod krátce po jeho začátku přerušila. Přestože závod trval pouhých 60 sekund, bylo v průběhu závodního víkendu zřejmé, že mladý jezdec má před sebou zářnou budoucnost.

Když Michael Schumacher v roce 1991 vyjížděl na trať při své premiérové sezóně formule 1, měl na hlavě čistou, ale jedinečně pomalovanou přilbu, která plynule kombinovala design jeho osobního sponzora s ikonickými barvami německé vlajky – černou, červenou a zlatou. Výrazná modrá horní část přilby měla připomínat barvy oblohy, což dokonale odpovídalo slunečným podmínkám GP Belgie 1991. V návaznosti na odkaz svého otce uctil Mick Schumacher první originální design přilby v den 30. výročí Michaelova vůbec prvního startu ve velké ceně. Sportovní provedení ve stejném barevném provedení během GP Belgie 2021 uzavřelo příběh význačné přilby.

Dostupné ve třech velikostech. Prohlížet a nakupovat je možné na stránkách Automobilist.