Verstappen si do svého tryskáče pořizuje závodní simulátor

Helmut Marko odhalil, že Max Verstappen dělá neobvyklý krok a přidává závodní simulátor do svého soukromého tryskáče.

Štítky: Helmut Marko Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 28. 01 2023 — Jiří Košta

Jednoduchým předpokladem o závodním jezdci by bylo, že když odlétají do vzduchu na dálkový let do vzdálené země, úplně se vypnou ze své každodenní práce.

Ale dvojnásobný mistr světa F1 Max Verstappen se rozhodl, že než trávit hodiny strávené knihou, filmem nebo společností přítelkyně Kelly Piquetové, bude raději závodit.

Tento nizozemský jezdec se nedávno stal virálním na sociálních sítích poté, co kolovaly obrázky, na nichž se schoulil v rohu jinak prázdného bytu pomocí svého nejmodernějšího závodního simulátoru.

Helmut Marko byl nedávno dotázán na Verstappenovy výkony ve virtuálním závodě 24 hodin Le Mans a na to, zda se 25letý jezdec zaměří na ‚správné závodění‘, když chce získat svůj třetí titul mistra světa v řadě.

„Opak je pravdou. Dokonce si nechal předělat své soukromé letadlo, aby mohl v budoucnu létat na simulátoru ve vzduchu. Ale to je také dobře, protože Max toto rozptýlení potřebuje. V každém případě mu to nijak neuškodilo, když došlo na jeho dva tituly…“

Samozřejmě, s internetovým připojením ve výšce 30 000 stop, které není známé svou stabilitou nebo rychlostí, bude možná muset Verstappen použít svůj simulátor ve vzduchu jen proto, aby se držel ostražitě, než aby bojoval o vítězství v Le Mans se svým online závodním týmem Redline.

Max Verstappen se ale nedávno kvůli esportu rozčílil. Zdvojnásobil kritiku virtuálního Le Mans: „Nemůžete ovládat ani své vlastní h***o“.

Verstappen se nedávno dostal do titulků poté, co zuřivě narážel na organizátory 24hodinového závodu Virtual Le Mans poté, co závod nizozemského jezdce zničily temperamentní problémy se serverem – a ne poprvé.

Organizátoři museli vynutit varovné signály poté, co se dva servery použité pro akci ocitly v centru bezpečnostního narušení, zatímco jezdci byli také odpojeni od samotného závodu kvůli nestabilitě serveru.

Verstappenův vlastní přímý přenos, který vedl závod, ukázal, že holandský jezdec rezignovaně sedí se založenýma rukama poté, co byl odpojen.

„Říkají tomu úžasně smůla… no, tohle je prostě neschopnost,” řekl Verstappen.

„Nedokážou ovládat ani svou vlastní hru. To se mi stalo už potřetí, když jsem byl při tomto závodu vyhozen ze hry.

Tohle je také naposledy, protože jaký to má smysl? Připravujete se pět měsíců na to, abyste se pokusili vyhrát toto mistrovství, vedete šampionát, pokusíte se vyhrát tento závod, na který jste se dva měsíce připravovali, a oni to takhle zvládají.

Upřímně řečeno, je to vtip. Ani se tomu nedá říkat událost. Je to klaunská show.

To je důvod, proč je lepší auto vyřadit, protože jezdit šest hodin v P15 nemá pro každého smysl. Je to ostuda všeho úsilí, které jsme jako tým vynaložili.

„pravdu doufám, že organizátoři zváží, kam tuto hru zařadili, protože na této platformě to nebude fungovat. Je konec hry. Myslím, že mám větší šanci, když půjdu do Vegas a do kasina…měl bych větší šanci vyhrát.

Myslím, že hru odinstaluji. To je hezké… každopádně uvolní trochu místa na PC. A opravdu doufám, že všichni hru odinstalují.“

Spotřebitelské zprávy již nedoporučují Ford Mustang Mach-E