Příběh za startovním číslem 81 Oscara Piastriho

Oscar Piastri bude příští rok debutovat ve formuli 1 s McLarenem. Mladík u týmu nahradí zkušeného krajana Daniela Ricciarda. Povinností každého pilota F1 je si vybrat závodní číslo, se kterým bude po dobu své kariéry závodit. Výjimku má pouze mistr světa, který si může zvolit číslo 1. Nováček v McLarenu bude mít 81.

Štítky: 2023 McLaren Oscar Piastri Zveřejněno 2. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Oscar Piastri uvedl, že své závodní číslo zvolil podle toho, s jakým číslem závodil na motokárách ve své rodné Austrálii – 81. V aktuálním poli F1 je velká část jezdců, která svá čísla vybrala ze stejného důvodu jako Piastri. Mezi takovými jezdci je i třeba Lewis Hamilton.

„Před svým prvním závodem jsem navštívil jeden obchod. Prodávaly se tam různé věci, ale vždy šlo o věci, které souvisí se závoděním a motokárami. Byly tam i závodní čísla, ale v celém obchodě byla k mání jen jednička nebo jedenáctka.

Teprve jsem začínal, a tak jsem z logických důvodů nechtěl mít číslo jedna. Připadal bych si potom hloupě, a tak jsem zvolil jedenáctku. S tou jsem závodil několik prvních závodů, ale pak jsem své číslo musel změnit,“ vzpomíná Piastri.

Mladý Australan potom přecházel do vyšší závodní ligy, v té ale bylo číslo jedenáct zabrané. „Musel jsem změnit své číslo, protože už ho někdo používal. Ani nevím, co mě k tomu vedlo, ale zkrátka jsem jen první jedničku vyměnil za osmičku.

Dodnes nevím proč, ale už mi to zůstalo. Od té doby jezdím s číslem 81, když mám tedy tu příležitost si číslo zvolit, což v F1 mít budu. Doufám, že mi ho nikdo nesebere, ale to je myslím nepravděpodobné,“ dodal na závěr budoucí pilot McLarenu.