GP Abú Dhabi 2021 oddálila konec Hamiltonovy kariéry

Konec Lewise Hamiltona ve formuli 1 se pomalu ale jistě blíží, ani Brit nemládne. Budoucnost jezdce Mercedesu je každý rok diskutovaným tématem a na konci loňské sezony mohlo být všem spekulacím konec. Výsledek loňského Abu Dhabi ale, podle vlastních slov, Hamiltonovi život v F1 prodloužil.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 2. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton je v F1 držitelem celé řady rekordů. V tom největším je ale na děleném prvním místě s Michaelem Schumacherem – v počtu titulů mistra světa. Oba velikáni mají aktuálně po sedmi mistrovských korunách, Hamilton byl vloni velmi blízko k rekordní osmé.

Letos je situace diametrálně jiná. Pilot Mercedesu se v roce 2022 už nemůže ani matematicky stát mistrem světa. Mercedes letos postavil radikální vůz, který byl zejména v úvodu sezony pozadu. Hamilton letos ještě nevyhrál a sezonním maximem jsou dvě druhá místa.

Hamilton ale přiznal, že prokousávání se zpět dopředu jej silně motivuje v F1 zůstat několik dalších let. Druhým dechem ale pilot Mercedesu dodal, že nechybělo mnoho a dnes by už v F1 nebyl. Loňské Abu Dhabi tak bylo zásadnější, než by se mohlo zdát.

„Myslím si, že kdybychom loňský rok vyhráli, možná bych se už vezl na trochu jiné vlně a asi bych měl i možná jiné priority. Nechci říct, že mít loňské Abu Dhabi opačný výsledek, už bych zde nebyl, ale rozhodně to nebylo úplně mimo.

Byl to tehdy mnohem reálnější scénář než letos. Opět jsem našel ztracenou motivaci a užívám si svou práci s týmem a novým týmovým kolegou. Upřímně mě motivuje, jak se dostáváme opět blíž a blíž špice pole a pokud bude tento trend pokračovat, zůstanu tady.

Nechci říkat, na jak dlouhou dobu byste mě zde ještě mohli očekávat, ale mohu říct, že se zde bavíme o několika dalších letech. Stále cítím, že si v F1 zasloužím své místo a mám tu ještě práci, kterou musím dodělat,“ naráží Brit na osmý mistrovský titul.