Norris přiznává, že jej Piastri dostává víc pod tlak než Ricciardo

Lando Norris říká, že nováček v týmu Oscar Piastri na mě "tlačí o něco víc" než jeho bývalý týmový kolega Daniel Ricciardo v posledních dvou sezónách.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris Oscar Piastri Zveřejněno 6. 05 2023 — GPF1.cz

Ricciardo podepsal s McLarenem tříletou smlouvu od roku 2021, ale v letech 2021 a 2022 se marně snažil vyrovnat Norrisovým výkonům, což vedlo k tomu, že McLaren zkrátil Ricciardovu smlouvu o jednu sezonu a pro rok 2023 ho nahradil juniorským jezdcem Alpinu Piastrim. Po náročném začátku sezony 2023, v níž tým McLaren v úvodních dvou závodech nezískal žádný bod, je nyní v šampionátu konstruktérů na pátém místě se 14 body, přičemž Norris jich má na kontě deset a Piastri čtyři.

Na otázku před víkendovou Velkou cenou Miami, jaké to je, když se poprvé ujme role zkušenějšího jezdce týmu F1, Norris odpověděl, že se to “příliš neliší” od dynamiky závodění po boku zkušenějšího Ricciarda.

“Myslím, že to, jak jsem pracoval loni a jak jsem pracoval s Danielem, se příliš neliší,” řekl Norris. “Není to tak, že by se příliš mnoho věcí změnilo. Opírají se o mě možná trochu víc kvůli znalostem toho, jak jsme na tom byli v předchozích letech – abych se tak trochu podíval na vývoj od loňska do letoška a podobně. Ale kromě toho oba předáváte své interpretace pocitů a příběhů o tom, co se děje s autem, co od auta chcete, což se velmi dobře shoduje. Neřekl bych, že máme stejný styl jízdy, ale naše připomínky a stížnosti jsou obecně vždy stejné. Takže si myslím, že je to dobře.”

Piastri, který ve Formuli 1 startuje prvním rokem poté, co v roce 2021 vyhrál šampionát Formule 2 a jednu sezónu strávil jako rezervní jezdec týmu Alpine, se během závodů vyrovnával Norrisovi více než Ricciardo často během jejich společného působení. V cíli Velké ceny Ázerbájdžánu minulý víkend Piastri zaostal za svým týmovým kolegou o pouhých šest sekund a v domácím závodě v Melbourne získal své první body v kariéře.

“Je to milý kluk – drží se při zemi, normální chlap,” řekl Norris. “Tvrdý dříč a tak dále. Takže je to dobrá zábava. Ve srovnání s Danielem je to trochu jiné. Cítím se jako trochu kontrastní Australan, ale pořád je to dobrá zábava. Zároveň je velmi rychlý, takže mě asi tlačí trochu víc než v posledních letech. Takže ano, je to příjemné.”