Poškozuje formule 1 závody NASCAR?

S takovýmto nařčením přišel prezident oválu Texas Motor Speedway Eddie Gossage, protože nadcházející Velká cena USA se koná ve stejný den jako závod NASCAR Cup Series.

2 Štítky: F1 GP USA NASCAR Zveřejněno 1. 11 2019 — Lukáš Podstata

Podle Gossage jsou úředníci formule 1 neuctiví vůči fanouškům, protože se Grand Prix USA pojede ve stejný den jako NASCAR CUP Series AAA Texas 500 ve Fort Worth. „Je to jen můj pohled na věc. Mezi šampionáty NASCAR a formule 1 sice existuje jen malá konkurence, ale přece jen si myslím, že takovýto přístup formule 1 je urážkou a neprojevením dostatečného respektu, když naplánují závod na stejný den.

Víte, v roce je 52 víkendů a my máme dva z těchto víkendů, kdy pořádáme závody NASCAR na našem okruhu. Existuje tedy dalších 50 víkendů, které by mohlo vedení formule 1 využít pro závod na okruhu v Austinu.

Samozřejmě chápu názory lidí, že seriál formule 1 cestuje po celém světě a musí mít tedy návaznost na Velkou cenu Mexika. To respektuji, ale proč se někdo nezamyslí nad tím, že by se dalo konání Velké ceny USA posunout na jiný termín, nebo jen prohodit Velkou cenu USA s Mexickou?“ táže se Gossage. Naposledy spolu oba podniky kolidovaly v roce 2014.

„Já si osobně myslím, že tohle je útok ze strany formule 1 na šampionát NASCAR. Nejde tady o Texas Motor Speedway, jde o něco víc, jde o sport. Není to vůbec dobré, protože poraženým bude nakonec fanoušek závodů. Vím, že někteří lidé si o závodním víkendu vyberou jednu disciplínu, a to pro náš sport není vůbec dobré,“ dodal zástupce komunity NASCAR.

F1 o víkendu zřejmě sebere fanoušky texaského podniku NASCAR.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Poškozuje formule 1 závody NASCAR?”

  1. Pet napsal:

    já myslím že fanoušek F1 NASCAR moc nesleduje a fanouška NASCAR F1 už vůbec nezajímá

  2. jara255 napsal:

    Věčné téma, nikdy se nelze zavděčit všem. Svého času se řešila kolize F1 a MotoGP nebo s 24h Le Mans.

Napsat komentář