Pavel Turek: Letošní sezona je možná prologem zajímavějšího roku 2018

Grand Prix Mexika definitivně rozhodla o mistru světa 2017, kterým se stal Lewis Hamilton. Jaká byla letošní sezona podle Pavla Turka, odborníka dlouhodobě se pohybujícího v zákulisí formule 1? A co očekává od té nadcházející?

Štítky: Pavel Turek Sezona 2017 Zveřejněno 31. 10 2017 — GPF1.cz

Přestože do konce sezony zbývají ještě dva závody, už teď je jasné, že mistrovský titul bere Lewis Hamilton a Mercedes. Pro nezaujatého diváka je určitě škoda, že boj o šampionát, kterého byli fanoušci svědky až do letní pauzy, netrval do samotného konce. Zvláště s přihlédnutím k tomu, že Mercedes letos měl skutečnou konkurenci v podobě Ferrari.

To přes zimu vylepšilo vůz a v začátku a středu sezony pravidelně bojovalo se Stříbrnými šípy o vítězství ve velkých cenách. Sebastian Vettel dokonce vedl šampionát, ovšem po skončení letní pauzy jako by se karta otočila. Hořkou pilulku muselo Ferrari spolknout v domácí Grand Prix Itálie, kdy se Lewis Hamilton letos poprvé dostal do čela hodnocení jezdců.

V té době by s ohledem na formu obou stájí asi nikdo nevsadil všechno na to, že se Brit na první příčce udrží bez potíží až do své korunovace. Přestože Ferrari mělo monopost schopný vyhrávat závody, asijská část šampionátu rozhodla o tom, že na další titul si stáj se vzpínajícím se koníkem ve znaku bude muset ještě počkat.

Ferrari doplatilo na kolize svých pilotů a technické problémy, čímž otevřelo Lewisi Hamiltonovi cestu k titulu. Dvakrát škoda je, že se Scuderia spíše sama odepsala z boje o šampionát, než že by byla porážena klasickým způsobem. Předčasně rozhodnutý ročník zamrzí o to více, že zpočátku sezony ne tak rychlý Red Bull se v jejím závěru rovněž zapojil do bojů na čele. A tak mohou fanoušci alespoň doufat, že když ne letošní, tak příští rok nabídne unikátní souboj hned tří stájí o titul.

Docela dobře by to mohl být ročník ještě převyšující letošní zajímavou sezonu. Lewis Hamilton se v počtu titulů vyrovnal Sebastianu Vettelovi a stal se historicky nejúspěšnějším britským závodníkem. Hamilton tím, že se vyrovnal Vettelovi, dost možná připravil půdu pro to, aby byl příští ročník nadmíru zajímavý. Třeba byla letošní sezona pouze přípravou na skutečný rozstřel mezi Hamiltonem a Vettelem v roce 2018.

A kdo ví, třeba vyjma trojlístku Mercedes – Ferrari – Red Bull překvapí i někdo další. Potenciál na zlepšení má třeba Renault a tím pádem i McLaren. Ještě předtím ale na fanoušky čekají poslední dva závody sezony letošní, které taktéž mohou nabídnout zajímavé souboje o stupně vítězů.

Pavla Turka a jeho střípky z předchozího i současného života v motorsportu můžete sledovat na Instagramu, a to na adrese www.instagram.com/pavelturekf1/

#f1 #monacof1

Příspěvek sdílený Pavel Turek (@pavelturekf1),

Diskuse k článku

Napsat komentář