Pavel Turek mění sportovní disciplinu: bude řídit šampionát závodních katamaránů

Pavel Turek, přední český opinion leader v oblasti sportovního marketingu a monetizace nových sportovních odvětví, přijal nabídku stát se ředitelem marketingu a komerčních operací (Director of Marketing and Commercial Operations) v nově vznikajícím seriálu závodních katamaránů SailGP. Seriál byl oficiálně představen ve středu 3. října 2018 v Londýně za účasti titulárních partnerů, mezi které patří Oracle, Louis Vuitton a Land Rover.

Štítky: Pavel Turek Zveřejněno 6. 10 2018 — GPF1.cz

6 národních týmů, 5 závodů a sedmý nejbohatší člověk světa

SailGP je novou sérií závodů specializovaných závodních katamaránů s označením F50s, které budou nejvyspělejšími a nejvíc high-tech závodními katamarány světa a které dokáži plout rychlostí až 100 kilometrů v hodině. Seriál v příštím roce počítá s účastí šesti národních týmů – z Velké Británie, USA, Austrálie, Francie, Číny a Japonska. Celkově pět závodů budou v příštím roce hostit ikonické a divácky zajímavé lokality. První závod je již nyní naplánován na 15. až 17. února 2019 v australském Sydney, dále se seriál podívá do San Francisca, New Yorku, anglického Cowes a na závěr sezóny do Marseille, kde se dva nejlepší týmy sezóny utkají o výhru v hodnotě jednoho milionu amerických dolarů. Do budoucna se počítá s rozšířením na celkem deset národních týmu a deset závodů v jedné sezóně.

Za vznikem seriálu Sail GP stojí americký podnikatel, sedmý nejbohatší člověk světa a zakladatel technologické společnost Oracle Larry Ellison a mistr světa v jachtingu, bývalý ředitel amerického týmu Oracle v America’s Cup, Novozélanďan Sir Russell Coutts.

O Pavlu Turkovi

V letech 1997 – 2013 absolvoval Pavel Turek sedmnáct sezon ve formuli 1, během kterých se zúčastnil více než 250 Grand Prix a úzce spolupracoval s piloty Mikou Häkkinenem, Juanem Pablem Montoyou, Davidem Coulthardem a dalšími. V roce 2013 se stal Pavel Turek komerčním ředitelem letecké série Red Bull Air Race, kde následujících 5 let zajišťoval kompletní finanční a příjmové stránky tohoto seriálu. V současné době působí jako Director of Marketing and Commercial Operations v seriálu jachtařských závodů Sail GP a věnuje se vlastnímu podnikání, především projektu Automobilist, který mimo jiné pod značkou Unique & Limited vytváří obrazové reprodukce historických momentů světového motorsportu. Působí také jako ambasador prémiových paliv OMV MaxxMotion a automobilky BMW.

Diskuse k článku

Napsat komentář