Nesnesitelně hrbolatá dráha GP USA hodně rozzlobila jezdce MotoGP

Nedávná Grand Prix MotoGP na americkém okruhu dala vzpomenout na prozatím poslední závod formule 1 na téže trati v roce 2019, kdy jezdce trápily velké nerovnosti. Jak potvrdil motocyklový závod, hrboly jsou ještě horší a povrch je ve špatném stavu.

Štítky: GP USA Michael Masi Okruh Amerik Zveřejněno 12. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

Situace byla dokonce tak zlá, že jezdci hrozili bojkotem závodu. Ten se nakonec odjel, ovšem pokud na Okruhu Amerik nedojde k položení nového asfaltu alespoň v prostoru od druhé do desáté zatáčky, není jisté, zda se na něj mistrovství světa silničních motocyklů vrátí.

Povrch trápil i jezdce F1 v roce 2019, před závodem dokonce musely být některé části dráhy provizorně opraveny. I proto ředitel závodů Michael Masi celou situaci bedlivě sleduje.

„Po celý víkend jsem byl v kontaktu s představiteli MotoGP, abychom pochopili situaci. Tony Cotman, jeden z okruhových inspektorů Mezinárodní automobilové federace a bývalý ředitel závodů IndyCar, pro nás vypracoval zprávu s návrhy změn,“ přiznal Masi.

Ten také podotknul, že větší úpravy nebude možné provést před samotnou Velkou cenou, ke slovu by přišly až příští rok. „Vybrousí se několik hrbolů a podobně. Udělají, co bude v jejich silách s ohledem na časový limit,“ upřesnil Masi některé z chystaných úprav.