Mokrou kvalifikaci na Monze ovládl Hamilton, Ferrari propadlo

Dramatickou a deštěm doprovázenou kvalifikaci na Grand Prix Itálie ovládl Lewis Hamilton, naopak propadlo domácí Ferrari.

Štítky: GP Itálie výsledky Zveřejněno 2. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Kvalifikace v Monze začala za vydatného deště. Po nehodě Grosjeana, který ztratil kontrolu nad vozem na přeasfaltované cílové rovince, byly jízdy na více než dvě a půl hodiny pozastaveny. Francouz si ihned stěžoval do rádia, že v takových podmínkách se vůbec nemělo jezdit.

Po restartu kvalifikace se pokračovalo s proměnlivou intenzitou deště. Z první části nepostoupili dále Magnussen, Palmer a oba saubery. Druhá část pak vystavila stopku Pérezovi, Hülkenbergovi, Alonsovi, Kvjatovi a Sainzovi.

Nejzajímavější bitvu nabídla poslední část. V té se nakonec nejrychlejším časem prezentoval Lewis Hamilton, a to až závěrečným kolem. Další dvě místa obsadily red bully, jenže jak Verstappen, tak i Ricciardo budou penalizováni za výměnu komponent pohonné jednotky. Na startu se tak po boku Hamiltona objeví Lance Stroll. Druhou řadu dotvoří Ocon a Bottas. Nedařilo se Ferrari, na které zbyla až třetí startovní řada, a to jen díky penalizacím soupeřů.

Startovní rošt GP Itálie:

grid

Výsledky kvalifikace GP Itálie:

Nepojmenovaný 1

Podrobný průběh kvalifikace:

Diskuse k článku

Napsat komentář