Byl to velký risk! Hamilton v euforii ze zisku rekordní pole position

Lewis Hamilton zvítězil v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie, osamostatnil se tak na prvním místě v žebříčku počtu zisků pole position. Nyní jich má na svém kontě 69 – o jednu víc než Michael Schumacher.

Štítky: GP Itálie Lewis Hamilton Zveřejněno 2. 09 2017 — Šimon Trantina

Kvalifikační segment byl po několika málo minutách zastaven kvůli bouračce Romaina Grosjeana. Na restart se čekalo téměř tři hodiny, stav trati však nebyl o moc lepší než na začátku, a tak se jelo na dost velkém mokru. Hamilton zvítězil přes značně dramatický průběh zejména třetí části kvalifikace velmi přesvědčivě, ovládl druhou část a na konci si pole position zajistil kolem o celou sekundu a jednu desetinu rychlejším, než které zajel druhý Max Verstappen.

„Je velice těžké vysvětlit, jak se teď cítím. Nemohu uvěřit, že uteklo tolik času, byla to spousta skvělých zážitků. Bylo těžké vidět, hlavně na čáry vyznačující trať. V předposledním kole v Q3 to bylo nejprve v pořádku, ale pak jsem ho vypustil.

Cítil jsem hodně tlaku v posledním kole, mohly být vyvěšeny žluté nebo červené vlajky, byl to velký risk a dal jsem tomu všechno. Plně mokré pneumatiky lépe odváděly vodu a zajišťovaly větší přilnavost, auto bylo ale nastavené na sucho.

Pokud nevíte, že bude mokrý víkend, je to nejisté nastavení. Když je mokro, musíte řídit tuhé auto, co nemá moc co nabídnout. Je pak těžší nejistý vůz zkrotit, hledáte suchá místa na trati a snažíte se akcelerovat co nejdříve. Je velmi jednoduché najet do zatáčky zeširoka, a pak mít špatný výjezd, je to úžasná výzva,“ říká trojnásobný mistr světa, který se v neděli utká o vedení v šampionátu se Sebastianem Vettelem na ferrari. Ten odstartuje do závodu z šestého místa.

Mokrou kvalifikaci na Monze ovládl Hamilton, Ferrari propadlo

Diskuse k článku

Napsat komentář