Koronavirus narušil začátek sezony MotoGP. Jak to bude s F1?

Nový koronavirus Covid-19, který sužuje Evropu, narušil i začátek sezony MotoGP. Královská kubatura mistrovství světa silničních motocyklů nepojede v Kataru, druhý závod sezony v Thajsku byl odložen. Jak to vypadá s formulí 1?

1 Štítky: 2020 Zveřejněno 3. 03 2020 — Lukáš Štěrovský

Vedení F1 tvrdí, že Austrálie i Bahrajn se odjedou podle plánu, nicméně zasáhnout mohou i tamní země. Například vietnamská vláda (v Hanoji se má jet už za měsíc) vyhlásila pro cestující z Číny, Jižní Koreje a Itálie, ve kterých koronavir řádí nejvíce, povinnou 14denní karanténu, což pro členy kolotoče F1 prakticky s ohledem na kalendář není zvládnutelné.

Takže i když vedení šampionátu nerozhodne o zrušení závodu, pořád to nutně neznamená, že závod proběhne: z Itálie se přesunují členové týmů Ferrari a Alpha Tauri, dodavatel šasi Haasu či výrobce pneumatik Pirelli…

V nejextrémnějším případě bychom tak mohli být svědky závodu s nekompletním startovním polem.

AKTUALIZACE: vedení šampionátu prohlásilo, že závody se nebudou konat, pokud by se do nich nemohli zapojit všichni účastníci.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Koronavirus narušil začátek sezony MotoGP. Jak to bude s F1?”

  1. Venca napsal:

    Máme koupené vstupenky do Bahrajnu, máme i letenky i ubytování. O víkendu nám aerolinky oznámily, že je let zrušen (z Istanbulu do Bahrajnu), takže bohužel 🙁 Nevím, jak se tam diváci dostanou…

Napsat komentář