Jaké nástrahy skrývá okruh v Kataru?

Nizozemský závodník Tom Coronel uvedl, že katarský okruhu Losail, který letos bude vůbec poprvé hostit závody formule 1, je velmi zábavný. Současně ale skrývá několik pastí a nástrah, na které si musí piloti dát pozor.

Štítky: GP Kataru Zveřejněno 17. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Nedávno bylo oznámeno, že mezinárodní okruh Losail bude ještě letos hostit závod formule 1, Katar tak nahrazuje zrušenou GP Austrálie. Trať v poušti je tradičním místem pro konání závodů MotoGP, ale uskutečnilo se na ní i několik závodů cestovních vozů.

Nizozemec Tom Coronel na okruhu Losail závodil hned několikrát a trať poměrně dobře zná. Coronel uvedl, že trať bude jezdce bavit, ale je na ní několik zrádných míst, kterým je dobré se v průběhu víkendu vyhnout.

„Je to skvělá a zábavná trať, myslím, že si ji jezdci zamilují. Formule 1 při výběru tohoto okruhu neudělala chybu. Zároveň je dobře, že Losail tolik lidí nezná a bude tak zajímavé sledovat, jak si na ni piloti F1 povedou.

Formule E odhaluje kalendář pro sezonu 2022 a nový formát kvalifikace

Losail není Barcelona, kterou zná snad každý závodník a není to ani Paul Ricard, kde, když uděláte chybu, prakticky se nic nestane. V Kataru jsou ale velké štěrkové únikové zóny, do kterých je snadné se dostat, ale vyhrabat se z nich je velmi těžké.

Řekl bych, že této trati se nejvíce podobá Mugello. Je to podobně rychlá trať s kombinací dlouhé rovinky a několika velmi rychlými zatáčkami se štěrkovými zónami,“ zhodnotil Tom Coronel.

Jaké bude v Kataru předjíždění, je ve hvězdách. Coronel ale nastínil, že ideální to zrovna nebude. „S DRS bude nejlepší místo na předjíždění v první zatáčce, ale rozhodně to nebude snadné. I přesto, že je trať zábavná, patří mezi ty náročnější,“ dodal Nizozemec.