Haas se chystá na aplikaci týmové režie

Jezdci týmu Haas již poněkolikáté tuto sezonu vzájemně kolidovali a zdá se, že šéfovi stáje Guentheru Steinerovi pomalu dochází trpělivost. Je připraven na týmovou režii.

Štítky: Guenther Steiner Haas Kevin Magnussen Romain Grosjean Zveřejněno 29. 07 2019 — Lukáš Podstata

Piloti měli vzájemný kontakt v prvním kole britské velké ceny a dalo se očekávat, že se hrozbě vyřazení obou vozů již vyhnou. Opak je, ale pravdou a při Velké ceně Německa jsme opět mohli vidět jak do sebe vozy Haas narazily.

Gunter Steiner byl při pozávodním rozhovoru téměř až pobavený, když vysvětloval svojí frustraci. „Jsem překvapen, že to po Silverstonu udělali znovu. Bohužel jsem prozatím tento incident neviděl z více úhlů pohledu, ale jen jednou v televizním přenosu. Samozřejmě se na tento moment podívám a vyvodím z něho důsledky.“

Šéf týmu nebyl ani příliš spokojený se samotným výsledkem závodu, ve kterém jezdci skončili v bodované desítce. Přiznává, že jeho tým bodoval na základě okolností, které se při závodě přihodily, a né díky vlastnímu výkonu. „Nejsme rychlí na trati, a k tomu všemu určitě nepotřebujeme ztrácet důležité body tím, že naši piloti budou ve vzájemném kontaktu mezi sebou nebo s jinými jezdci. Dnešek nebyl dobrý. Dokončili jsme závod na sedmém respektive osmém místě, ale bylo to především díky tomu, že spousta jezdců nedokončila závod, nebo obdržela penalizaci. Nebyli jsme dostatečně rychlí a my jsme si toho plně vědomi.“

Každý z pilotů týmu Haas jezdí aktuálně na odlišné verzi monopostu. Romain Grosjean na první specifikaci, kterou tým přivezl do Melbourne, zatímco Kevin Magnussen na právě vyvíjené verzi. Steiner přiznal, že Velká cena Německa jim příliš nenapověděla kterým směrem se dále vyvíjet: „Ne že bychom nebyli dostatečně rychlí v kvalifikaci, ale naše závodní tempo je velmi pomalé. Jediné co v této situaci můžete udělat je pokračovat v tvrdé práci a snažit se vyřešit co nejrychleji své problémy,“ uzavírá problémy s vozem Hass Steiner.

Diskuse k článku

Napsat komentář