Frustrovaný Räikkönen se zlobí na tým: Koukám se jen do zrcátek!

Finský pilot po dokončení Grand Prix Velké Británie na 15. příčce dal najevo frustraci ze současné formy vozu Alfa Romeo. Učinil tak v rámci konverzace se svým inženýrem prostřednictvím týmového videa.

Štítky: Alfa Romeo Kimi Räikkönen Zveřejněno 24. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

Fin si sice oproti startu (stejně jako ve sprintu) polepšil, na body to ale nestačilo. Všechnu snahu zhatila kolize se Sergiem Pérezem, se kterým Iceman bojoval druhou polovinu Velké ceny.

„Možná, nebo možná potřebujeme zrychlit auto,“ odsekl do vysílačky na pozávodní úvahu inženýra o tom, že nebýt incidentu, mohl by Räikkönen brát body. Což se mu stejně jako kolegovi Giovinazzimu povedlo letos jen jednou, konkrétně 10. místem v Baku…

„Není možné bojovat s ostatními. Musíme se probudit a něco s tím udělat,“ nabádal ještě Räikkonen svůj tým, který už před několika týdny ukončil vývoj letošního monopostu.

Čím déle jedu, tím jsem pomalejší

„Očekávali jsme, že to nebude snadný závod, a tak to dopadlo,“ přiznal později novinářům. „Po startu to bylo celkem dobré, ale čím déle jedu, tím víc se koukám spíš do zrcátek než před sebe. Možná to na nějaké jiné trati bude o něco lepší,“ doufá.

K incidentu s Pérezem pak dodal: „Svedli jsme několik soubojů a samozřejmě byl o mnoho rychlejší. Dařilo se mi ho ale držet za sebou docela dlouho. Jeli jsme několik zatáček vedle sebe. Pak nevím, možná mě neviděl, najednou do mě zatočil a já se roztočil.

Stejně bych radši bojoval o vyšší pozice. Skončit 11. nebo 12. nám moc nepomůže,“ dodává hořce.

„Věděli jsme, že můžeme být blízko bodům,“ komentuje závod jeden z šéfinženýrů Xevi Pujolar. „Kdyby se něco stalo vepředu, mohli bychom se dostat výš. Snažili jsme se s Kimim jet agresivně, docela brzy jsme stavěli, ale chybělo nám trochu víc tempa.“

Klíčový moment závodu, Räikkönen ve smyku.