F1 Esports zná jména letošních šampionů

Virtuální šampionát pod hlavičkou formule 1 má za sebou letošní sezonu. Po stabilních výkonech se ze svého prvního titulu radoval Jarno Opmeer s Alfou Romeo. Mezi týmy obhájil loňské prvenství Red Bull.

Štítky: F1 Esports Zveřejněno 18. 12 2020 — Jiří Košta

Závodníci a týmy za sebou měli devět z dvanácti závodů letošní sezony, přičemž o titulu nebylo zdaleka rozhodnuto. Matematickou šanci drželi stále i oba jezdci Red Bullu Frederik Rasmussen a Marcel Kiefer, přestože byl Jarno Opmeer na první pozici s náskokem devatenácti bodů.

Závěrečné kolo závodů odstartovalo na japonském okruhu Suzuka, kde se z pole position radoval Rasmussen. Závodník Red Bullu byl ale hned po startu předjetý Nicolasem Longuetem z Renaultu. Třetí pozici překvapivě držel Daniele Haddad. Opmeer byl až šestý, což hrálo Rasmussenovi skvěle do karet, přestože jel druhý.

Rasmussen se ale nevzdával a držel se těsně za zadním křídlem Renaultu, což se nakonec vyplatilo. S pošetřenou energií rekuperačního systému ERS se Red Bull dostal do čela závodu a dánský pilot si tak připsal své třetí letošní vítězství.

Druhý skončil Longuet a třetí premiérově Haddad. Opmeer se alespoň zásluhou dobré strategie dostal na čtvrtou pozici před Kiefera a Morena. Lídr průběžného pořadí se tak držel stále na čele, ale bodová ztráta byla znatelná.

F1 Esports pokračovalo v Mexiku, kde pole position opět získal Rasmussen. Nicméně podobně jako na Suzuce, tak i zde přišel o startu o pozici. Dobojováno ale nebylo, jelikož do první zatáčky najížděla bok po boku trojice jezdců. Rasmussen a Opmeer dostali do “kleští” Davida Tonizzu s Ferrari, který se roztočil. Do rudého monopostu ještě narazil Joni Tormala a Tonizza tak ze závodu okamžitě odstoupil.

Souboj o vedení ale nadále pokračoval mezi největšími kandidáty na letošní titul, třetí pozici držel Brendon Leigh, jenž už neměl ani teoretickou šanci na zisk celkového prvenství.

Podobně jako v Japonsku, tak i v Mexiku se odehrávala vyčkávací bitva na čele. Druhý Opmeer pár kol před cílem ale přeskočil vedoucího Rasmussena a vítězství už si nenechal vzít. Kromě toho se jezdec Red Bullu propadl ještě Leigho na třetí místo.

Vítězství po čtvrté letos získal Opmeer, jenž do posledního závodu v Brazílii vstupoval s náskokem šestnácti bodů na Rasmussena. Šance na titul pro závodníka Red Bullu stále existovala.

Brazilský okruh v Sao Paolu ale naznačil hned po kvalifikaci, jakým směrem se letos vydá vítězná trofej. Rasmussen startoval za Opmeerem, ale po startu se před něj dostal. Závodník Red Bullu ale musel myslet na to, že musí získat alespoň druhé místo, což bylo prakticky nemožné.

Na čele se z pole position držel Longuet s Renaultem, následovaný Kieferem. Tato dvojice spolu sváděla souboj až do konce závodu, přičemž si jezdci několikrát vyměnili pozice ve vedení při ostrém souboji.

Opmeer se mezitím držel za Rasmussenem a zvolil opět hodně odlišnou strategii. Ke konci závodu se dokonce ocitl za body, ale dokázal se dostávat dopředu. V posledním kole letošní sezony překonal i svého nejbližšího soupeře a bylo rozhodnuto.

Vítězem závodu se stal Longuet s Renaultem, podruhé v letošním roce. Následovaný Kieferem a Bereznayem. Poslední jmenovaný tak letos překvapivě nezískal ani jedno vítězství v F1 Esports.

Jarno Opmeer je letošním šampionem, jezdec Alfy Romeo získal celkově čtyři vítězství z dvanácti závodů. V poháru týmů se stejně jako v loňské sezoně raduje Red Bull s Frederikem Rasmussenem, Marcelem Kieferem a Tinem Naukkarinenem, jenž žádný závod nejel.

Jakých je pět nejpopulárnějších elektromobilů současnosti? Výsledek nepřekvapí