Red Bull slibuje překvapení, ale Porsche to není. Aston Martin?

Jedná se o někoho, kdo bude Red Bullu dodávat pohonné jednotky – s největší pravděpodobností už pro sezonu 2019. V rozhovoru pro britskou sportovní stanici Sky Sports to naznačil Christian Horner.

Štítky: Aston Martin Red Bull Zveřejněno 15. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Vše přitom začalo zcela nevinným rozhovorem. V návaznosti na vlnu tiskových zpráv, které v pátek po poledni zahájil McLaren oznámením o konci spolupráce s Hondou, se reportér a bývalý pilot F1 Martin Brundle dotázal Christiana Hornera na to, kdy Red Bull oznámí podepsání smlouvy s Porsche. Spekuluje se totiž, že právě tato firma by mohla rakouské stáji dodávat motory, jelikož současný dodavatel Renault se chce Red Bullu zbavit. Red Bull by tak byl nucen, podobně jako jeho sesterská stáj Toro Rosso, přestoupit na momentálně nevýkonné a nespolehlivé pohonné jednotky Honda.

Odpověď Christiana Hornera však reportéry doslova odzbrojila. „Spekulace v padoku jsou skvělé. Myslím, že velmi brzy bude další oznámení, ale nebude se týkat Porsche. Nechám vás o tom přemýšlet, ale nejedná se o Porsche,“ prohlásil evidentně dobře naložený Horner.

Na otázku, zda se bude jednat o spolupráci Red Bullu a jiné firmy, než je Renault, Porsche nebo Honda (Mercedes a Ferrari nepočítáme), Horner odvětil nekompromisně: „Jo, rozhodně. Víte, máme už skvělé partnerství s výrobcem motorů. Nemusíte být raketoví inženýři na to, abyste si to dokázali spočítat.“

Šéf Red Bullu tak zřejmě narážel na automobilku Aston Martin, která by s ohledem na hrozící konec partnerství s Renaultem mohla Red Bullu dodávat motory. Nebo mu rovnou pomoci postavit si vlastní agregát? Na odpověď si ještě budeme muset počkat. Spekulovalo se však i o trojlístku Red Bull – Aston Martin – Ilmor.

Foto: f1madness.co.za

Diskuse k článku

Napsat komentář