Button otáčí o sto osmdesát stupňů: Do F1 se už nevrátím, Abú Dhabi je poslední závod

Pilot McLarenu Jenson Button oznámil, že závod na okruhu Yas Marina bude jeho posledním v kariéře, přestože s týmem má platnou smlouvu opravňující ho k případnému návratu v roce 2018. Brit před pár měsíci oznámil, že ve formuli 1 nebude během roku 2017 závodit. S tím se pojil příchod Stoffela Vandoorna na pozici závodního jezdce McLarenu. Button však zůstane členem…

2 Štítky: Jenson Button Zveřejněno 24. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Pilot McLarenu Jenson Button oznámil, že závod na okruhu Yas Marina bude jeho posledním v kariéře, přestože s týmem má platnou smlouvu opravňující ho k případnému návratu v roce 2018.

Brit před pár měsíci oznámil, že ve formuli 1 nebude během roku 2017 závodit. S tím se pojil příchod Stoffela Vandoorna na pozici závodního jezdce McLarenu. Button však zůstane členem týmu s možností návratu v roce 2018.

banner_simulatory

Alespoň takový byl původní plán. Mistr světa z roku 2009 opakovaně tvrdil, že se nejedná o skutečný konec jeho kariéry, ale pouze o pauzu. Teď však otočil o sto osmdesát stupňů. „Jdu do víkendu v Abú Dhabi s tím, že je to můj poslední závod v F1. V tenhle moment je to tak nejlepší. Už nechci závodit ve formuli 1, to je celé,“ prozradil Button na čtvrteční tiskové konferenci.

„Přemýšlím o nadcházejícím závodě jako o posledním v kariéře a doufám, že všichni ostatní to taky tak vezmou. Nechci přemýšlet o návratu v roce 2018. Je pravda, že mám smlouvu ještě na rok 2018, ale v tento moment se nechystám zase jezdit.

Celá myšlenka téhle smlouvy vznikla před třemi měsíci, kdy jsem se krmil nesmysly a hloupostmi a přemýšlel o tom, co budu dělat v budoucnosti. Myslel jsem si, že potřebuju ve svém životě F1, ale teď to tak necítím. Takže je to poslední závod. Nikdo samozřejmě ale neví, co se stane za šest či osm měsíců nebo za jeden rok.

Šestatřicetiletý jezdec opustí královnu motorsportu s jedním titulem, patnácti výhrami a s padesáti získanými stupni vítězů. „Byla to dlouhá cesta. Závodit jsem začal už v osmi letech a vše jsem podřídil tomu, abych se dostal do F1. Jezdil jsem pro dva týmy – Williams a McLaren –, o kterých jsem jako malý snil.

A vyhrát šampionát se soukromou stájí je rovněž velmi zvláštní. Mám tolik vzpomínek, že si je momentálně ani nemůžu všechny vybavit. Rozhodně odejdu z F1 spokojený s tím, čeho jsem dosáhl, a vědomím, že můj život znova začíná,“ dodal Jenson Button.

Čtěte dále: Nové cíle, další výzvy – Button se loučí s F1. V plánu má sepsání knihy, zisk titulu v triatlonu a účast v Le Mans

Button započal svoji kariéru v roce 2000 v ikonickém Williamsu. Kolegou mu tehdy byl Ralf Schumacher

Button započal svoji kariéru v roce 2000 v ikonickém Williamsu. Kolegou mu tehdy byl Ralf Schumacher

Diskuse k článku

Napsat komentář