Hamilton má jednodušší úkol než Rosberg, říká Horner

Šéf týmu Red Bull Christian Horner si myslí, že Lewis Hamilton, který na týmového kolegu Nika Rosberga před posledním závodem sezony ztrácí 12 bodů, bude mít v Abú Dhabi snazší cestu za titulem. Hamilton potřebuje téměř bezpodmínečně zvítězit, aby měl šanci na celkovou výhru mistrovství světa, přičemž by Rosberg musel dojet čtvrtý nebo níže. Jeho plány…

Štítky: Christian Horner Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 24. 11 2016 — Šimon Trantina

Šéf týmu Red Bull Christian Horner si myslí, že Lewis Hamilton, který na týmového kolegu Nika Rosberga před posledním závodem sezony ztrácí 12 bodů, bude mít v Abú Dhabi snazší cestu za titulem.

Hamilton potřebuje téměř bezpodmínečně zvítězit, aby měl šanci na celkovou výhru mistrovství světa, přičemž by Rosberg musel dojet čtvrtý nebo níže. Jeho plány jsou tedy jasné, získat pole position, dojet na prvním místě a neohlížet se kolem sebe. Rosbergovi v případě Hamiltonova vítězství stačí na okruhu Yas Marina dojet na pódiu, což je vzhledem k dosavadnímu průběhu sezony při absenci technických problémů relativně snadný výkon.

banner_vstupenky

„Samozřejmě Nico může vše ztratit. Pódiové umístění by pro pilota Mercedesu mělo být jednoduchou záležitostí, jsme ale na konci životnosti motorů, převodovek a tak dále. Lewisova práce bude jednodušší, protože má na ramenou méně tlaku. Podobnou situaci jsme viděli v roce 2010, Fernando Alonso měl vše ke ztracení. Sebastian necítil žádný tlak, vyhrál závod a byl mistrem světa.

V neděli se můžeme stát Lewisovým nejlepším přítelem, když dostaneme obě naše auta před Nika. Lewis se určitě nebude snažit nijak extrémně ujíždět, bude chtít auta za sebou zdržovat tak, aby závodila, protože to je jeho jediná šance. Bude to fascinující,“ říká o nadcházející GP Abú Dhabi Christian Horner.

Daniel Ricciardo, který si v Brazílii zajistil třetí místo v šampionátu, říká, že zvýšená opatrnost jezdců Mercedesu pro něj bude příležitostí a bude se snažit jet naplno. „První kolo by mohlo být velmi zajímavé. Pokud Hamilton vyhraje, Nico potřebuje být alespoň třetí. Pokud třeba bude velmi opatrný na startu a propadne se kupříkladu na páté místo, pořád by jasně měl mít rychlost pro návrat na pódium.

Určitě budou oba dva hodně opatrní, toho bychom se já s Maxem měli pokusit využít. Uvidíme, vždy se snažím získat co největší výhodu nad každým. Většinou jsou mercedesy na nás moc rychlé, třeba to bude tento víkend lepší,“ prohlásil Ricciardo.

Čtěte dále: Anketa: Co považujete za nejvýznamnější událost sezony 2016?

Nico Rosberg a Lewis Hamilton, v Abú Dhabí to bude kdo s koho v souboji o mistrovský titul

Nico Rosberg a Lewis Hamilton. V Abú Dhabi to bude kdo s koho v souboji o mistrovský titul

Diskuse k článku

Napsat komentář